Bloomberg: Експорт вугілля в Україну – одна зі спроб Трампа протистояти Путіну

Оголошення про експорт вугілля в Україну співзвучне з обіцянкою Трампа зберегти вугільну промисловість США

Компанія з Пенсільванії відправить 700 тисяч тонн вугілля в Україну в рамках угоди, яку адміністрація Дональда Трампа вважає важливим інструментом для скорочення впливу Росії на своїх європейських сусідів.

Попри те, що американський президент проголосив курс на покращення відносин з Росією, його адміністрація говорить, що намагається використати експорт вугілля, природного газу і нафти США, щоб не дозволити Москві вдаватися до маніпуляцій за допомогою природних ресурсів. Про це пише Bloomberg, додаючи, що Україна була залежною від нафти і газу з Росії. Крім того, вона втратила внутрішні поставки вугілля через захоплення частини Донбасу російськими силами.
«Впродовж останніх років Київ і майже вся Східна Європа покладалися на Росію, щоб зберегти тепло. Але тепер це зміниться. США можуть запропонувати Україні альтернативу, і сьогодні ми оголошуємо, що так і зробимо», — сказав міністр енергетики США Рік Перрі.

На церемонії в Києві пенсільванська компанія Xcoal Energy & Resources LLC оголосила про угоду з українською «Центренерго» про поставку 700 тисяч тонн вугілля для теплозабезпечення впродовж наступного зимового періоду. Виконавчий директор «Центренерго» Олег Коземко сказав журналістам, що перші 210 тисяч тонн Україна купить по ціні 113 доларів за тону.

«Вони не хочуть залежати від Росії, тому шукають імпорт в інших місцях», — сказав виконавчий директор United States Energy Association Баррі Вортінгтон.

Видання нагадує, що американсько-російські відносини не покращилися після того, як Дональд Трамп став президентом США. Американські розвідувальні управіння звинувачують Москву у втручанні у вибори з метою допомогти Трампу перемогти, який обіцяв покращити відносини з Кремлем. А Конгрес нещодавно схвалив нові санкції проти Росії, на які Путін відреагував видворенням працівників американських посольств і конфіскацією американської нерухомості в Москві.

Трамп говорив, що американська нафта, вугілля і природний газ можуть стати потенційною дипломатичною зброєю. «Росія заробляє свої гроші, продаючи нафту, а у нас нафти більше, ніж в будь-кого. Ніхто про це не знав ще п’ять років тому. І я хочу використати її», — сказав Трамп минулого місяця.

Оголошення про експорт вугілля в Україну також співзвучне з обіцянкою Трампа зберегти вугільну промисловість США. «Американське вугілля замінить російське з метою збереження енергетичної безпеки і задля диверсифікації», — наголосив виконавчий директор Xcoal Ерні Трешер.