Через Україну пройде залізничний маршрут від Індії до країн ЄС - Кравцов

Керівники залізниць України та Азербайджану в Одесі обговорили перспективи спільного співробітництва

В Одесі пройшло засідання Координаційного комітету з розвитку міжнародного транспортного маршруту Південь — Захід, в якому взяли участь представники України, Ірану, Азербайджану, Грузії та Польщі. У проекті маршруту передбачені контейнерні вантажоперевезення з Індії, країн Перської затоки через Іран, Азербайджан, Грузію, Україну, Польщу до країн Європейського союзу і в зворотному напрямку.

Також Євген Кравцов, в. о. голови правління ПАТ «Укрзалізниця», і Джавід Гурбанов, керівник ЗАТ «Азербайджанська залізниця», обговорили перспективи співпраці. Керівник української залізниці пообіцяв комфортні тарифи для перевезення вантажів за маршрутом Південь — Захід, щоб забезпечити його конкурентоспроможність.

«Я готовий на рівні уряду сприяти вирішенню питання про морську складову маршруту. До того ж в Україні прийнято рішення про зменшення портового збору», — заявив Кравцов, додавши, що пороми повинні стати частиною цього важливого маршруту.

Колега з Азербайджану підкреслив, що для його країни маршрут Південь — Захід є стратегічним і він зацікавлений у добудові залізничної ділянки від Астани до станції Рашт. Також Україна і Азербайджан домовилися про обмін досвідом у сфері пасажирських перевезень.