Депутати намагаються з’ясувати, куди йшли кошти міськради у той час, коли більшість сміттєвих майданчиків залишалися тривалий час переповненими

Депутат львівської міської ради Ігор Телішевський надіслав запит на ім’я Андрія Садового з вимогою пояснити, на що пішли понад 200 млн грн із бюджету Львівської міськради, пише Дивись.info.

7 серпня на сайті Львівської облдержадміністрації повідомлялося, що за даними департаменту розвитку та експлуатації житлово-комунального господарства, за місяць скерували 12 млн 854 тис. грн на компенсацію перевізникам твердих побутових відходів , які вивозять відходи зі Львова. А це значить, що було витрачено вдвічі менше коштів, ніж витрачала Львівська міська рада.

В облраді запевняють, що такого результату вдалося досягнути завдяки введенню системи контролю та зважування сміття. «Депутати фракції «Українського об’єднання патріотів – УКРОП» у Львівській міській раді неодноразово вимагали публічного звіту міського голови та оприлюднення аудиту КП «Львівспецкомунтранс» про витрачені кошти на вивезення сміття під час пленарних засідань міськрада і жодного разу не отримували відповіді, лише додаткові вимоги про виділення мільйонів бюджетних коштів.

«Громада міста повинна побачити, куди саме пішло понад 200 мільйонів громадських коштів, і чи мова не йде про їх відмивання? І головне: хто саме буде відповідати за цю невмотивовану розтрату? Чекаю на відповідь», – написав у Facebook Ігор Телішевський.

Депутат міськради вимагає від Садового пояснити, куди поділися гроші, виділені на вивезення сміття

Депутат міськради вимагає від Садового пояснити, куди поділися гроші, виділені на вивезення сміття

Раніше журналісти, користуючись тільки відкритими джерелами, нарахували 157 мільйонів гривень, виділених лише нинішнього року. І ще майже 30 мільйонів – кредитні кошти на сміттєпакувальний прес та конвеєр.

Депутат міськради вимагає від Садового пояснити, куди поділи гроші, виділені на вивезення сміття. Якщо зробити дуже приблизні підрахунки і помножити суму, яку ЛОДА виділила перевізникам твердих побутових відходів за місяць, на 12-ть, то отримаємо менше 150 мільйонів гривень. Відтак виникає запитання, куди ж йшли кошти міськради у той час, коли більшість сміттєвих майданчиків залишалися тривалий час переповненими?

Депутат міськради вимагає від Садового пояснити, куди поділися гроші, виділені на вивезення сміття

Нагадаємо, що після того, як ЛКП «Львівспецкомунтранс» було передане в оперативне управління ЛОДА, у міській раді створили нове підприємство «Екомісто», адже 13 червня виконавчий комітет Львівської міськради погодив участь комунального підприємства «Спецкомунтранс» в проекті «Програма розвитку муніципальної інфраструктури України», а також надав дозвіл на укладання угоди про передачу кредиту на рекультивацію Грибовицького сміттєзвалища. Йдеться про 40 мільйонів євро (або 1 млрд 160 млн грн) від Європейського інвестиційного банку. Позику місто отримає на 25 років із пільговим періодом під приблизно 1,5% річних.

Виходить, що новим отримувачем чергового кредиту буде «Екомісто».