«Енергоатом» побудує сховище ядерного палива

Фінансування робіт проводитиметься держпідприємством «Енергоатом» за власні кошти

Комісія з проведення державної експертизи інвестиційних проектів паливно-енергетичного комплексу визнала доцільним будівництво централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП). 

Про це стало відомо під час засідання Комісії з проведення державної експертизи інвестиційних проектів паливно-енергетичного комплексу, повідомляє прес-служба Міненерговугілля на сторінці в Facebook.

«Колегіальний орган надав позитивний висновок за результатами проведення державної експертизи інвестиційного проекту «Будівництво централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива реакторів типу ВВЕР АЕС України», який ДП «НАЕК «Енергоатом» планує реалізувати за рахунок власних та кредитних коштів», — йдеться в повідомленні.

Рішення прийнято відповідно до процедури, визначеної Методикою проведення державної експертизи інвестиційних проектів.Раніше уряд затвердив проект будівництва сховища відпрацьованого ядерного палива.

Фінансування робіт проводитиметься держпідприємством «Енергоатом» за власні кошти. В уряді відзначили, що ці кошти «до введення в експлуатацію сховища компанія вимушена сплачувати російським підприємствам із тимчасового зберігання та переробки відпрацьованого ядерного палива українських АЕС».

Кошти Державного бюджету України не залучатимуться.