Глава «Укрметалургпрому» пояснив, чому в цьому році не можна підвищувати тарифи на залізничні перевезення

Металурги виступили категорично проти підвищення тарифів на залізничні перевезення з жовтня 2017 року

Президент об’єднання підприємств «Укрметалургпром» Олександр Каленков допускає підвищення залізничних тарифів на вантажоперевезення з 2018 року при виконанні «Укрзалізницею» низки умов.

«Минулого тижня відбулося кілька зустрічей з міністром інфраструктури Володимиром Омеляном, на яких було чітко вказано, що тарифи можуть змінюватися. Однак цьому має передувати кілька подій. По-перше, наведення порядку в керівництві «Укрзалізниці». Ми повинні розуміти, хто очолить компанію , а для цього необхідно почати конкурсний відбір», — сказав він в ексклюзивному коментарі Бізнес-порталу UAprom.

Він зазначив, що «Укрметалургпром» чекає призначення нового топ-менеджменту УЗ, тому що «питання підвищення тарифів повинне прийматися під середньострокову програму дій і чіткі гарантії з боку менеджменту в частині цільового використання коштів, в т.ч. від індексації тарифів, чого тимчасове керівництво апріорі дати не може».

Також, за його словами, повинен з’явитися прозорий і ефективний механізм по інвестиціях в УЗ.

«Ми досі не знаємо, скільки залізниця інвестувала коштів від попередніх підвищень. Але ж за останні три роки УЗ отримала понад 20 млрд грн від підвищення тарифів. Було б добре зрозуміти, на що ці гроші були і будуть витрачені?», — зазначив Каленков.

Глава «Укрметалургпрому» також нагадав, що на рахунках УЗ зараз перебуває понад 7 млрд грн. І «вони не знають, куди їх витратити, хочуть вкласти в якісь цінні папери».

Він також застеріг залізницю від перекручувань, коли спецрахунок відкривають тільки під гроші від підвищення тарифів.

«Всі гроші на інвестиції УЗ повинна витрачати прозоро. Тобто, необхідно створити один загальний рахунок, куди акумулюються гроші під затверджену інвестпрограму УЗ. Підприємства повинні розуміти, що розшиваються вузькі місця, замовляються вагони. Тоді з бізнесом буде набагато легше говорити про прогнозоване навіть довгостроковому зростанні тарифів», — підкреслив Каленков.

Водночас глава «Укрметаллургпрому» виступив категорично проти підвищення тарифів з жовтня 2017 року.

«У 2017-му році не може бути мови про підвищення тарифів просто тому, що ці гроші не витратяться. Вони будуть проїдені найбільш неефективним чином», — сказав він.

Говорячи про прийняття позитивного рішення тарифним комітетом Мінінфраструктури, він зазначив, що такі узгодження підвищення тарифів були і в лютому на 25%, і в червні.

«Але ми все-таки сподіваємося, що це тільки перший крок, і цей проект буде розглянутий як залученими міністерствами (МЕРТ, Мінфін, Госрегслужба), так і в самому Мінінфраструктури», — зазначив Каленков.

Плюс, за його словами, буде проаналізовано вплив підвищення на всі галузі.

«Я говорю не тільки про ГМК, а й про хіміків, будівельників, цементник, аграріїв. Всі галузі виступають категорично проти підвищення в цьому році. Всі галузі згодні розмовляти про нормальне, помірне підвищення тарифів в наступному році. При тому що буде проконтрольовано, на що будуть витрачатися гроші», — констатував глава «Укрметаллургпрома».

Як повідомлялося раніше, міністр інфраструктури Володимир Омелян пов’язав підвищення тарифів на вантажоперевезення з кадровими призначеннями в «Укрзалізниці». При цьому, за його словами, якщо перезавантаження топ-менеджменту УЗ буде затягуватися, то підвищувати тарифи на 22,5% з 1 жовтня не можна.