Мінсоцполітики: реєстр отримувачів субсидій буде закритим

Доступ до реєстру матимуть лише Мінсоцполітики та управління соцзахисту населення

Реєстр отримувачів субсидій на житлово-комунальні послуги не буде наявним у відкритому доступі – це передбачено правилами доступу до персональних даних громадян.

Про це заявив директор департаменту державної соціальної допомоги Мінсоцполітики України Віталій Музиченко, повідомляє «Уніан».

За його словами, оскільки громадяни для призначення субсидії надають органам соцзахисту населення право обробляти їхні персональні дані, а інформація про доходи має обмежений доступ, реєстр субсидіантів матиме закритий характер з обмеженим доступом.

«Житлові субсидії призначаються районними і міськими органами соціального захисту населення. Відповідно, облік субсидіантів зараз ведеться на місцевому рівні. Уряд прийняв рішення інтегрувати ці розрізнені бази даних в єдиний реєстр одержувачів житлових субсидій, але, враховуючи, що для призначення субсидії використовуються персональні дані людей, реєстр не може бути відкритим для всіх бажаючих», – пояснив Музиченко.

У відомстві планують розробити системи захисту персональних даних одержувачів субсидій. Відтак, доступ до нього матимуть лише Мінсоцполітики та управління соцзахисту населення.

За даними Мінсоцполітики, електронну базу для реєстру отримувачів субсидій мають створити до 20 грудня 2017 року, а діяти вона почне з 1 січня 2018 року.