На ринок сонячної енергетики України планують вийти швейцарські інвестори

Компанія Designergy пілотний проект має намір реалізувати у м. Сміла на Черкащині

Швейцарські інвестори планують входити на ринок сонячної енергетики України з власною інноваційною технологією. Як повідомляє прес-служба Держенергоефективності, про це йшлося на зустрічі голови відомства Сергія Савчука з представниками швейцарської компанії Designergy, що займається виробництвом та встановленням дахів із інтегрованими сонячними панелями.

У м. Сміла на Черкащині компанія має намір реалізувати пілотний проект із реконструкції даху комбінату «Дніпро», що передбачає встановлення сонячних панелей за технологією TCR system. Її унікальність полягає у забезпеченні високої термоізоляції будівлі, водонепроникності даху і можливості виробляти електроенергію з енергії сонця, а також здійснювати її відпуск у мережу за «зеленим» тарифом.

Сергій Савчук запевнив представників компанії у тому, що в Україні дійсно є значні можливості для виробників сонячних панелей.

«Мова йде не лише про сприятливі кліматичні умови, а й удосконалене законодавче поле. Зокрема, за участю Держенергоефективності розроблено та парламентом прийнято закон, яким встановлено та прив’язано до курсу євро «зелений» тариф на «чисту» електроенергію, вироблену сонячними панелями на дахах та фасадах підприємств. Прив’язка до курсу євро дозволяє нівелювати ризики інфляції», – нагадав Голова.

«Якщо зазначений проект на Черкащині буде успішний, то в подальшому його варто мультиплікувати і в інших регіонах України», — підкреслив Савчук.

Також, компанія вивчає можливість виходу на ринок використання сонячних панелей приватними домогосподарствами.

Крім цього, інвестори зацікавлені налагодити виробництво унікальних TCR systems безпосередньо в Україні.

Нагадаємо, Україна веде переговори з однією з найбільших компаній Франції Engie SA про побудову велетенської сонячної електростанції, вартістю 1,25 мільярда доларів у зоні відчуження.