Президент підписав закон про обов’язкове встановлення лічильників води і тепла

Після набуття закону чинності, українці платитимуть лише за спожиті ресурси

Президент України Петро Порошенко підписав закон «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання», який визначає правові, економічні та організаційні засади забезпечення обліку послуг з постачання тепла, гарячої води та централізованого водопостачання, повідомляє прес-служба глави держави.

Цим документом запроваджується обов’язковий облік тепла і води. Після набуття ним чинності, українці платитимуть лише за спожиті ресурси. До того ж, закон повинен контролювати, наскільки успішно реалізовуватимуться заходи з енергоефективності. Як підкреслюють у прес-службі, все це має сприяти зменшенню витрат споживачів на оплату комунальних послуг.

Також документ визначає порядок оснащення будинків та приміщень лічильникам, їх обслуговування, заміни та абонентського обліку, особливості зняття показів з них та розподілу спожитих тепла та води, засади формування рахунків на оплату комунальних послуг.

За оцінками експертів, закон дозволить на 75% знизити обсяг необлікованих витрат води у внутрішньобудинкових системах та скоротити споживання тепла протягом 1-3 років на 15-20%.

«Закон розроблено з метою імплементації низки статей Директиви 2012/27/ЄС про енергетичну ефективність. Це є виконання взятих Україною зобов’язань перед Європейським Союзом», – наголосили у президента.