«Укрнафті» продовжать ліцензії на видобуток до 2037 року

Комісія з питань надрокористування прийняла позитивне рішення для «Укрнафти»

Комісія з питань надрокористування при державній службі геології і надр (Держгеології) рекомендує продовжити спеціальні дозволи (ліцензії) на користування надрами для найбільшої нафтовидобувної компанії «Укрнафта» на 20 років — до 2037 року.

Про це повідомили в Держгеології, передають Українські новини .

«20 липня відбулося засідання комісії з питань надрокористування, на якому прийняли позитивне рішення про продовження ліцензій по «Укрнафті» на 20 років», — йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, що 9 червня «Укрнафта» зупинила видобуток на Південно-Панасівському родовищі в Сумській області через відмову Державної служби геології і надр в продовженні спеціального дозволу на користування надрами, який закінчився. Таким чином, без газу залишилися 4 села.

Крім того, з 27 червня 2017 «Укрнафта» була змушена зупинити видобуток вуглеводнів на Анастасіївському, Рибальському, Артюховскому і Коржівському родовищах у Сумській області.

Раніше «Укрнафта» звернулася до голови Сумської ОДА, з проханням в рамках повноважень глави адміністрації, не допустити зупинки на шести родовищах підприємства, на яких незабаром має закінчитися термін дії спеціальних дозволів на видобуток.

У 2017 році закінчується термін дії спецдозволів компанії на 9 родовищах. «Укрнафта» оцінює втрати від непродовження дії 9 дозволів у 4 млрд грн.

Сумарний видобуток на 9 родовищах становить 275,7 тис. тонн нафти (близько 20% річного обсягу видобутку нафти «Укрнафти») і 87,9 млн куб. м природного газу.

50%+1 акція «Укрнафти» належить НАК «Нафтогаз України», по 13,6% — компаніям Littop Enterprises Limited і Bridgemont Ventures Limited і 12,9% — Bordo Management Limited. 9,9% акцій компанії належать іншим акціонерам.