Уряд затвердив умови тендеру на продаж частот 4G

Початкова вартість частот в діапазоні 1800 МГц становитиме 3,975 млрд грн

Кабінет міністрів України затвердив умови проведення в IV кварталі 2017 року — I кварталі 2018 року тендера на продаж частот у діапазоні 1800 МГц з пріоритетним правом викупу для діючих операторів і стартовою вартістю лотів 3,975 млрд грн.

Відповідну постанову було ухвалено на засіданні уряду в середу.

«Є пропозиція підтримати рішення, забезпечити абсолютно відкритий публічний аукціон і, найголовніше, — можливість розвитку зв’язку наступного покоління», — зазначив прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

Зазначимо, що Україна чи не одна з останніх країн Європи, яка досі не перейшла на четверте покоління  мобіільного зв’язку. 

Уряд затвердив умови тендеру на продаж частот 4GПокриття 4G у Європі

Стартова вартість 4G-ліцензій в діапазоні 1 800 МГц становитиме 981,481 тисячі гривень за 1 МГц в одному регіоні.

Термін дії таких ліцензій 15 років.

«1 800 МГц — це оптимальний діапазон і за видачу таких ліцензій Україна отримає 4 млрд гривень до державного бюджету», — заявив віце-прем’єр-міністр Степан Кубів.

За словами голови Національної комісії, яка здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації Олександра Животовського, тендер по діапазону 1 800 МГц запланований на 4 квартал 2017 року.

Раніше повідомлялося, що Міністерство юстиції відмовилося проводити держреєстрацію порядку проведення конкурсів на радіочастоти. 

Довідка:  

4G (англ. 4th Generation) — четверте покоління рухомого (мобільного) радіозв’язку, наступник стандартів, які належать до 3G та 2G. Перший прихід поколінь відбувався при переході з аналогових (1G) до цифрових стандартів передачі на початку 1990-х (2G). Наступний крок (3G) приніс підтримку мультимедіа, передачу з розширеним спектром. Очікуваний перехід до 4G принесе All-IP із комутацією пакетів, мобільний широкосмуговий доступ із швидкостями до гігабіта за секунду.