В «Укрпошті» розповіли, навіщо їм ліцензія на купівлю газу

«Укрпошта» планує здійснити закупівлю 3,5 млн кубів газу за звичайною процедурою, за якою оголошено тендер

ПАТ «Укрпошта» планує закачати в сховища Укртрансгазу близько 3,5 млн кубів природного газу для потреб власної мережі в період опалювального сезону.

Про це написав заступник генерального директора ПАТ «Укрпошта» щодо закупівель Олександр Наход в Facebook.

«Плануємо закупити найближчим часом газ в обсязі, необхідному для проходження опалювального сезону всією нашою мережею, і закачати його в сховище Укртрансгазу. Звідти брати кожен місяць по мірі необхідності і передавати до наших точок споживання (котельні, автобази, відділення…)», — розповів Наход.

За його словами, таке рішення не тільки забезпечить гарантовану наявність газу, з дефіцитом якого компанія вже зіткнулася минулої зими, а й дасть хорошу економію.

Наход пояснив, що для видачі номінації на транспортування та розподіл власного газу з ПСГ, диспетчери ГТС вимагають ліцензію.

«Направили відповідний запит до НКРЕКП (бо як звучить ця вимога неочевидно), але паралельно подали документи на ліцензію — порядок її отримання виявився дуже нескладним», — сказав він.

«Укрпошта» планує здійснити закупівлю 3,5 млн кубів газу за звичайною процедурою, за якою оголошено тендер.

«За статистикою, у сезон ціни зростають на 20-25% (і постачальники вимагають їх перегляду, незважаючи на підписані договори), тому очікуємо економію в кілька мільйонів гривень, але головна мета навіть не в економії, а в гарантованій наявності газу», — додав Наход.

Як відомо, ПАТ «Укрпошта» подало заяву в Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП)на отримання ліцензії на постачання природного газу в Україні.