ЗМІ: аудитори знайшли порушення в тендерах «Укргазвидобування»

Найбільше запитань аудиторів стосується підрядників, яких «Укргазвидобування» залучає для буріння 90 свердловин, зазначає ЗМІ

Під час позапланової перевірки, проведеної внутрішнім аудитом НАК «Нафтогаз України», в компанії «Укргазвидобування» було знайдено ряд порушень в тендерах.

Про це повідомляє «Економічна правда» з посиланням на джерела

Серед порушень, за інформацією ЗМІ,  — тендер 2016 року по закупівлі плит, якими вистилаються під’їзні шляхи до бурових вишок «Укргазвидобування». Держкомпанія хотіла купити 30 тис. цих панелей. За розрахунками її фахівців, очікувана вартість партії — 96,5 млн гривень. Аудитори з цим не погодилися.

«У формулі розрахункової вартості знайшли помилку на 10 млн грн. Насправді розрахункова вартість повинна була скласти 86,5 млн грн. Здивували ще вимоги до виробників панелей», — повідомило джерело.

Інший приклад пов’язаний із закупівлями «Укргазвидобування» метанолу в 2016 році. За інформацією видання, на той час ринкова ціна цього спирту становила 750-760 дол/т, але держкомпанія купувала його мінімум по 820 дол/т у торгового дому «Щекино азот Україна», а іноді — по 829 дол/т у ТОВ «Імпект» і по 835 дол/т у ТОВ «Укратомсервіс».

«Але, як зазначається, ці приклади — дрібниці на тлі основних претензій аудиторів. Найбільше запитань стосується підрядників, яких «Укргазвидобування» залучає для буріння 90 свердловин. Загальна ціна цього проекту — космічні 13 млрд грн», — резюмувало видання.

Нагадаємо, у серпні в «Укргазвидобуванні» проходили обшуки.  Згідно з ухвалою суду, вилученню підлягали первинні фінансово-господарські документи пов’язанні з відносинами «Укргазвидобування» та компаніями Tacrom Services S.R.L (Румунія) й ДП «РУП ВО «Бєлоруснєфть».

Як повідомлялося, Служба безпеки України та Генеральна прокуратура вже проводили обшуки в компанії «Укргазвидобування» на початку лютого та липня.