Абонплата за газ: який лічильник поставити для більшої економії

Як пояснили в НКРЕКУ, українці мають право вибирати і змінювати лічильник самостійно

Більш того, якщо виявиться, що лічильник знаходиться на балансі облгазу і при цьому його пропускна здатність вище, ніж необхідно, споживач має право вимагати замінити лічильник за рахунок постачальника.

Абонплата за газ: за що українці будуть платити за новими правилами (інфографіка)

Нагадаємо, відповідно до Закону “Про комерційний облік природного газу” газові лічильники до 2018 року мають встановити всім споживачам. При цьому, як роз’яснили в Міністерстві соцполітики, українці мають право вимагати поставити лічильник в кожну квартиру, а не один на весь будинок. Є три типи газових лічильників за діапазоном експлуатаційних витрат: G4, G2,5, G1,6.

Якщо в квартирі газ використовується тільки для приготування їжі (стоїть газова плита), досить лічильника G1,6. Якщо в будинку є плита і газова колонка – G2,5, якщо ж є газове опалення, потрібен лічильник G4. Чим більше номінальна потужність лічильника, тим більше буде “абонплата”.

Нагадаємо, Нацкомісія прийняла рішення про введення абонентської плати на газ ще в березні цього року. Рішення повинно було вступити в силу з першого квітня, проте після критики з боку уряду і президента своєї постанови комісія призупинила. На той момент субсидія абонентську плату не покривала, і якби її ввели в травні, українцям довелося б без знижки платити за транспортування і розподіл блакитного палива.

Кабінет міністрів програму субсидій переглянув – на даний момент знижка покриває, в тому числі, і витрати на абонентську плату.

Як припускають в НКРЕКУ, “абонплату” в Україні можуть повернути не раніше, ніж через два місяці. “Якщо би 4 серпня ухвалили рішення про схвалення проекту (не твердження акту!), Пішов би звіт для прийняття зауважень до проекту. Повинні опублікувати всі зауваження до вказівок, хто їх подав, потім повинні зібрати всіх, хто дав зауваження, обговорити. Ми повинні обгрунтовано відхилити або прийняти пропозиції.

Після цього результати обговорення публікуються, потім проходить відкрите обговорення за участю місцевих рад, і тільки після цього можна затвердити рішення. На це знадобиться місяць-півтора “, – розповідають в комісії.

Нагадаємо опитування в Україні показав, що населення стало більше економити і урізати свої витрати.

Раніше в будівлю Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг увірвалися розлючені активісти. «Слід припинити комісії», – вигукнув один з активістів, після чого в бік глави НКРЕКУ Дмитра Вовка полетів черевик.