Міністр закордонних справ Німеччини заявив, що агресивні заяви президента США і його погрози на адресу КНДР викликають стурбованість.

Глава МЗС Німеччини застеріг США від небезпеки ядерної війни

Глава МЗС Німеччини Зігмар Габріель (Sigmar Gabriel) розкритикував президента США Дональда Трампа за погрози на адресу КНДР і вказав на небезпеку розв’язання ядерної війни. За словами німецького міністра, риторика Трампа викликає занепокоєння і побоювання, що «ми, як у випадку з Першою світовою, в сомнамбулічному стані прийдемо до війни, тільки на цей раз до війни, яка за певних обставин буде вестися ядерною зброєю». З такою заявою Габріель виступив у середу, 9 серпня, під час візиту в Уганду, як повідомляє DW.

Німецький міністр звернув увагу на те, що демократично обраний президент використовує настільки ж агресивну риторику, як та, що досі виходила від північнокорейського режиму. На думку Габріеля, не можна відповідати Пхеньяну такими ж виразами, щоб не закрутити спіраль ескалації конфлікту ще більше.

Габріель також нагадав слова американського міністра оборони Джеймса Меттіса про те, що війна з Північною Кореєю спричинить за собою таку кількість жертв, якого не було з часів Другої світової. «Тому необхідно дбати про безпеку цього регіону. Я можу тільки сподіватися, що в США буде домінувати точка зору тих, хто підходить до вирішення складних питань з холодною головою, а не під впливом емоцій і агресії, що ми спостерігали напередодні», — підкреслив німецький міністр.

Дональд Трамп, проводячи відпустку в своєму гольф-клубі в Нью-Джерсі, заявив раніше журналістам, що нові загрози з боку Пхеньяну будуть зустрінуті «вогнем і люттю». В продовження своїх слів президент написав твіт, в якому нагадав про наявність у Вашингтона потужного ядерного арсеналу. Після цього держсекретареві Рексу Тиллерсону довелося виступити з пом’якшувальною заявою про те, що за останні 24 години ніяких радикальних змін не відбулося і «неминучої» загрози війни з Пхеньяном немає.