Сергій Тарута розповів про “підводні камені” підписаного закону про КС

В Україні на всіх рівнях влади відбувається маніпуляція щодо Конкурсної комісії, яка обирає суддів до Конституційного суду

Таку думку в ефірі телеканалу 112 Україна висловив Сергій Тарута, засновник партії «ОСНОВА», народний депутат України, коментуючи підписання президентом України оновленого закону “Про Конституційний суд”.

Нардеп упевнений, що Закон про КС неправильний, тому сам він за нього не голосував.

Він розповів, що “навіть наші американські партнери не витримали і зробили заяву, що багато кандидатів на посади суддів КС не відповідають моральним принципам, не кажучи вже про професійні”.

Більш того, Сергій Тарута нагадав, як вибирали суддів до Конституційного суду України і що через Комісію йде маніпуляція. Те, що здавалося б плюсом (кожен українець за оновленим Законом зможе подати до КС заяву – ред.), виглядає не так уже й “прозоро”. “А чи розгляните ви (судді) ці мільйон заяв, які громадяни України зараз захочуть одночасно подати?” – задається питанням засновник партії «ОСНОВА».

Також народний депутат зазначив, що якщо дивитися правді в очі, то робота українського Конституційного Суду дуже сильно відрізняється від роботи європейських судових інстанцій.

Тарута розповів, що всі президенти України намагалися зробити Конституційний суд “ручним”. Але якщо раніше за цими рішеннями стояли великі гроші, то зараз вони не потрібні, варто просто застосувати адмінресурс.

“Без створення незалежного суду ніколи не буде довіри до всіх інститутів влади і ніколи не буде справедливості, безпеки і сприятливого інвестиційного клімату”, – підсумував Сергій Тарута.

Джерело: Politeka