Представники німецького бізнесу заявили, що нові санкції США можуть зашкодити співпраці німецьких компаній у трубопровідних проектах, які, за їх словами, необхідні для енергетичної безпеки Німеччини.

США полишили спільні з Європою принципи щодо санкцій проти Росії – Мінекономіки ФРН

Міністр економіки Німеччини Брігітт Зіпріс заявляє, що нові санкції Сполучених Штатів Америки, які були схвалені Палатою представників (нижньою палатою Конгресу), можуть завдати шкоди німецьким компаніям у сфері енергетики.

Про це повідомляє Reuters.

Вона також сказала, що ці санкції можуть створити складнощі у відносинах Берліна з Вашингтоном.

«Сполучені Штати полишили спільні принципи, яких вони дотримувалися з Європою стосовно санкцій проти Росії», — заявила Зіпріс в ефірі телеканалу ARD.

Вона додала, що через відсутність координації зусиль з Європою у цьому питанні з’являється ризик, що німецькі компанії зазнають шкоди.

Представники німецького бізнесу попередили, що нові санкції, схвалені Палатою представників США, можуть зашкодити співпраці німецьких компаній у трубопровідних проектах, які, за їх словами, є необхідними для енергетичної безпеки Німеччини.

Як повідомляв УНІАН, підтримана Палатою представників та Сенатом законодавча ініціатива щодо санкцій перед набуттям чинності має бути підписана президентом США Дональдом Трампом.

Своєю чергою у Білому домі заявили, що очікують на внесення змін до схваленого законопроекту про нові санкції проти РФ.

Документ законодавчо закріплює чинні санкції проти Росії, створює механізм обов’язкового погодження з Конгресом США можливого рішення президента США з послаблення антиросійських санкцій, а також передбачає можливість запровадження санкцій проти державних підприємств РФ, що здійснюють операції у металургійній та гірничо-видобувній галузях і на залізничному транспорті.

Документом посилюються секторальні санкції проти Росії щодо фінансового сектору РФ та російської енергетики, передбачається запровадження санкцій у зв’язку з діяльністю уряду РФ у напрямку підриву кібернетичної безпеки, а також запровадження санкцій по відношенню до осіб, відповідальних за порушення прав людини на окупованій РФ території, які діють в інтересах оборонного та розвідувального секторів уряду РФ.

Крім того, передбачається запровадження санкцій по відношенню до іноземних фізичних і юридичних осіб, що сприяли посиленню оборонних можливостей уряду Сирії.

Також законопроектом надається право президенту США в координації із союзниками Сполучених Штатів запроваджувати санкції проти фізичних та юридичних осіб, які сприяють розвитку і обслуговуванню російських експортних нафто- і газопроводів.