Віце-президент США Майк Пенс на Балканах прокоментував спроби Росії дестабілізувати регіон.

США змусять Росію поплатитися за її дії – Пенс

Віце-президент США Майк Пенс заявив лідерам Західних Балкан, що Сполучені Штати змусять Росію поплатитися за її дії.

Про це повідомляє Радіо Свобода.

«Ми повинні бути рішучими і безкомпромісними перед обличчям агресії з непередбачуваноъ країни, яка кидає тінь зі Сходу», – сказав Пенс 2 серпня на саміті Адріатичної хартії в Чорногорії.

«Росія продовжує прагнути до насильницької зміни міжнародних кордонів, і тут, на Західних Балканах, Росія намагалася дестабілізувати регіон, підірвати ваші демократії і розділити вас один від одного і з іншою Європою», – сказав Пенс.

«Сполучені Штати Америки відкидають будь-які спроби застосування сили, погроз або залякування в цьому регіоні або за його межами», – додав він. «Західні Балкани мають право обирати своє майбутнє самі», – зазначив він. На зустрічі в Подгориці також були присутні глави держав і урядів Албанії, Боснії і Герцеговини, Хорватії, Косово, Македонії, Чорногорії, Сербії та Словенії.

Пенс, який почав свою поїздку по Європі в Естонії 30 липня, намагається заспокоїти союзників, схвильованих агресією Росії в Україні і в Грузії, а також її спробами запобігти вступу Чорногорії до НАТО. Чорногорія звинуватила Росію в організації спроби державного перевороту в минулому році, який повинен був заблокувати її більш тісний союз із Заходом.

Два громадянина Росії входять у число 14 осіб, яким пред’явлено звинувачення в організації передбачуваної змови. Москва відкидає звинувачення. При відвідуванні Тбілісі 1 серпня Пенс підтвердив підтримку Вашингтоном суверенітету і територіальної цілісності Грузії.