Терміново беріть російський паспорт: Аваков зробив різку заяву

Стало відомо, яким українцям варто відправитися в РФ за російським паспортом

Про це на своїй сторінці в Facebook повідомив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

Скільки українців отримали громадянство РФ за час агресії Кремля

“Росія оголосила про спрощену процедуру отримання громадянства для українців, народжених в СРСР. Потираючи ручки, кремлівські дядьки не можуть натішитися своєю черговою гібридною вигадкою. Ось народ український масово попре за російськими паспортами, а потім, дивись і українців то не залишиться – суцільно радянські російські громадяни. Так от питання – а навіщо, навіть не освіченому, забитому пропагандою раша тіві чоловіку вступати в російське підданство і брати російський паспорт?”, – пише він.

Аваков упевнений, що володар російського паспорта не зможе радикально змінити своє життя, не стане отримувати зарплату більше, лише тому, що отримав російське громадянство. Також в Росії існує величезна проблема зі свободою слова і громадянськими свободами, що також позначиться на якості життя.

“Може паспорт більш безвізовий за український? Може заволодівши червоним російським паспортом у Криму кримчани зажили як буржуа французької Рив’єри, дорого продають усі послуги натовпам відпочиваючих? ​​Може двоголовий орел на червоному паспорті вбереже від санкцій російський бізнес? Може освіта для дітей в Курській, Білгородській областях краща ніж у Харківській?”, – запитує міністр.

За його словами, якщо після трьох років війни, смертей і брехні принесених Росією українцям – все ще залишаються люди, які хочуть “об’єднатися” з Росією, “туди їм і дорога”.

“Терміново нехай бере собі російський паспорт! Тільки наше українське громадянство з такого роду вчинком сумісно бути не повинно. Ніяк. Тому нехай йде, хто хоче. Я б навіть сказав – нехай котиться”, – підкреслив Аваков.

Також уряду необхідно негайно вносити коригування в українське законодавство, для того, щоб більш чітко прописати процедури надання та позбавлення громадянства, непохитні права громадян України – незалежно від чиєї-небудь волі в самій Україні і за її межами, упевнений Аваков. Для того, щоб не виникало ні казусів Саакашвілі і подібних інцидентів.

Як уже повідомляла Politeka, з моменту захоплення Росією Криму та початку війни в Донбасі навесні 2014 року кількість українців, які отримують паспорти РФ, щорічно неухильно зростає.

Раніше російський журналіст і телеведучий Євген Кисельов пояснив, чому необхідно вводити візовий режим між Україною і Росією.