Урни з різними іменами, в тому числі турецькими, з'явилися в одному з міст в рамках акції місцевих активістів.

У Німеччині розгорівся скандал через турецькі імена на сміттєвих урнах

У місті Дуйсбург на заході Німеччині розгорається скандал через кампанію, що почалась приблизно місяць тому і закликає людей не смітити на вулицях та користуватися урнами. Як пише The Local, приблизно на 6 тисячах урн розмістили заклики на кшталт «Підійди сюди, Кевін», «Прибери, Штеффі».

На деяких з них опинилися турецькі імена з такими фразами, як, наприклад, «Зроби це, Мехмет». Представники турецької громади сприйняли це як прояви расизму.

«Дуйсбургу здається, що тільки турки кидають своє сміття на землю, що далі?!»- написав один з користувачів в «Твіттері».

Про сміттєві баки писала навіть турецька газета BirGün – тут вийшла стаття «Сміттєва дискусія між турками і німцями».

Прес-секретар кампанії Сілке Керскен заявила, що вона була «здивована» і організатори «не очікували такої реакції». За її словами, ця акція повинна була тільки спонукати городян прибирати за собою, а імена вибиралися випадковим чином.

Представник місцевої партії зелених Меліх Кесер звернувся до турецької громади в Facebook німецькою і турецькою мовами, заявивши, що акція не була расистською. Він також зазначив, що сайт кампанії дозволяє користувачам вибирати своє ім’я і слоган, щоб ділитися з друзями в соціальних мережах.