Чиновники перешкодили традиції десантників купатися у фонтанах.

У російських містах відключили фонтани, побоюючись п'яних десантників

Влада багатьох російських міст відключила фонтани 2 серпня — у День ВДВ. У деяких містах влада прямо заявила, що прагне запобігти купання десантників у фонтанах, повідомляють російські ЗМІ.

У Новосибірську і Томську влада послалася на планові ремонтні роботи, зазначивши, що вони ніяк не пов’язані з Днем ВДВ. З аналогічними заявами виступили в мерії Волгограда і департаменті міського господарства Ярославля. У Челябінську, як повідомили в міській адміністрації, фонтани відключені «на профілактику у зв’язку з дощем».

У Нижньому Новгороді відключили центральний фонтан. Місцеві комунальники визнали, що прагнуть не допустити купання десантників, вберегти обладнання фонтану від пошкоджень і «уникнути актів вандалізму».

У Воронежі відключили два головних міських фонтана — у Кольцовському сквері та на площі Перемоги. У місцевому Водоканалі журналістам пояснили це турботою про десантників — нібито в нетверезому стані вони можуть травмуватися на слизькому кахлі, яким викладено фонтан.

У Саратові комунальники відключили фонтани на прохання управління МВС. Були названі дві причини такого рішення — необхідність зберегти «досить крихкі гідротехнічні пристрою» і прагнення уникнути травматизму серед десантників.

У Краснодарі фонтани відключили ще ввечері 1 серпня, пославшись на технічні несправності.

Як повідомляв УНІАН, у Москві в День ВДВ п’яний десантник втрутився в прямий ефір пропагандистського телеканалу НТВ, викрикуючи лайки і погрози «захопити Україну», а у відповідь на зауваження репортера він вдарив його в щелепу.