В «ОСНОВІ» назвали місто, в якому повинна вирішуватися доля Донбасу (відео)

Мінські домовленості вже виконали свою функцію, зупинивши гостру фазу війни на Донбасі

Таку думку висловив лідер політичної партії «ОСНОВА» Андрій Ніколаєнко у себе на сторінці в Facebook.

«Я про це вже відповідав в деяких інтерв’ю. Мінські домовленості вже виконали свою функцію, зупинивши гостру фазу війни. Сьогодні ми розуміємо, що Мінськ не є нейтральним майданчиком. У той же час, протистояння в Україні – це не війна між нами і Росією. Це війна між Росією і Заходом. Це війна цінностей», – зазначив політик.

Крім цього Ніколаєнко уточнив, де повинен знаходитись новий майданчик перемовин по Донбасу.

«Я вважаю, що по справжньому нейтральним майданчиком, за допомогою можна буде вирішувати питання миру в Україні, може стати Відень. Більш того, ми розуміємо, що за столом переговорів має бути присутня Америка. І Відень, як нейтральна сторона, могла б виконати цю функцію. До того ж, в цьому місті знаходиться штаб-квартира організації ОБСЄ. Думаю, той досвід мирних переговорів, який там уже був, може зіграти нам на руку», – підкреслив політик.

У той же час Ніколаєнко пояснив, від чого буде залежати питання досягнення миру в Україні.

«Мир в Україні може бути досягнутий, якщо країна буде виступати з новими ініціативами. І одними з них може стати миротворча місія і тимчасова міжнародна адміністрація. На перехідний період, поки в Україні не буде прийнятий новий суспільний договір і не з’явиться нова, людська Конституція, а не тієї його редакції, в якій передбачаються особливі статуси для Донецької та Луганської областей», – підкреслив він.

Нагадаємо, за словами засновника партії «ОСНОВА», народного депутата Сергія Тарути, блокада окупованих районів Донбасу йде на користь терористів і Росії.