У антиросійських санкціях США знайшли слабке місце

Пробіл в антиросійських санкціях США дозволяє західним компаніям допомагати Росії в розробці найбільш технічно складних нафтових родовищ

Про це повідомляє Reuters.

Коли Вашингтон в 2014 році ввів санкції проти Москви за анексію Криму і її роль в українському конфлікті, Міністерство фінансів США заявило, що хоче “перешкодити Росії розвивати так звані прикордонні або нетрадиційні нафтові ресурси”.

Санкції США: в РФ вибухнули істеричними погрозами (відео)

Але через три роки норвезька Statoil вже допомагає “Роснефти” розробляти “нетрадиційні ресурси”, а британська BP розглядає аналогічний проект. При цьому компанії не порушують санкцій.

США своїми обмежувальними заходами заборонили західним компаніям допомагати Росії в розробці “сланцевих резервуарів”. Але в санкціях були згадані менш відомі форми “нетрадиційних родовищ”. Євросоюз ввів аналогічні санкції.

Британська BP має намір діяти за аналогією з норвезькою компанією Statoil. Вона розробляла ділянки в Самарській області спільно з “Роснефтью”. Statoil стверджує, що поклади нафти в Самарській області потрібно вважати вапняковими, а не сланцевими.

Агентство нагадує, що до введення санкцій “Роснефть” і Statoil оголосили про намір спільно розробляти сланцеві родовища нафти під Самарою. Після введення санкцій обидві компанії змінили інформацію на офіційних сайтах і повідомили про розробку вапнякових родовищ.

Зараз компанія ВР чекає дозвіл влади Великобританії для того, щоб почати спільний з “Роснефтью” проект в Росії.

Нагадаємо, Президент США Дональд Трамп підписав закон про нові санкції проти Російської Федерації, передає Bloomberg з посиланням на офіційного представника Білого дому.

Як повідомляла Politeka, представники обох палат Конгресу США ухвалила 22 липня низка нових антиросійських санкцій. Дане рішення Конгресу було прийнято в зв’язку з агресивними діями РФ по відношенню до сусідніх країн і явно суперечило волі Білого дому.

Дипломат, голова правління фонду «Майдан закордонних справ» Богдан Яременко пояснив, чому голосування за прийняття нових санкцій проти РФ в США не обіцяє Москві нічого хорошого.

Раніше Путін «цинічно» відреагував на санкції США.