Українці розкрили, як своїми силами довелося рятуватися від ботулізму

Стало відомо, як доводиться виживати українцям, які стали жертвами спалаху ботулізму

Станом на 30 липня, в Україні зафіксовано 82 випадки ботулізму, дев’ять з них закінчилися для пацієнтів летально. Більшості тих, хто вижив доводиться справлятися самостійно і з лікуванням, і з наслідками хвороби.

Нардеп відкрила жахливу правду про спалах ботулізму

Сестра 55-річної постраждалої з Івано-Франківської області розповіла, що причиною отруєння родички став паштет домашнього приготування. За словами жінки, продукт з тієї ж банки їла дочка сестри і малолітня онука, але в реанімації опинилася тільки пенсіонерка.

«На нездужання сестра не звернула уваги, різке погіршення зору вона списала на свою інвалідність, але на третій день вже не змогла ковтати, і ми її терміново повезли в обласну лікарню. Знали, що ситуація з сироватками в країні важка, але готові були платити будь-які гроші, продавати будинок, аби нам її привезли. Одну дозу знайшли в самому Івано-Франківську (залишилася в лікарнях), другу доставили з МОЗу», – розповідає родичка.

А ось 50-річному підприємцю з Броварів В’ячеславу Андріященко пощастило менше – сироватку вдалося дістати дивом і за великі гроші, а в лікарні навіть не знали, як її вводити.

За його словами, після звернення в лікарню, лікарі в Броварах не знали, що з ним робити.

“Сказали, ми таке не лікуємо, вам до Києва треба. В обласну подзвонили, там відповіли, що мені максимум добу залишилися, вже нічого не можна зробити. До першої години ночі я вже став задихатися, і мене забрали в реанімацію. Всі збіглися і думали, що зі мною робити, а син уже щосили займався пошуками сироватки», – пояснює хворий.

За підсумком, кошти на сироватку і її пошуки лягли на плечі сім’ї. Сумарні витрати на лікування склали понад сто тисяч гривень.

У той же час, лікарі стверджують, що 25 курсів сироватки канадського виробництва, які Україна отримала як гуманітарну допомогу від ООН, вкрай мало для країни. На даний час використана одна третина запасів.

«Основна відмінність ботулізму від інших харчових токсикоінфекцій – це те, що пошкоджується нервова система. В першу чергу страждають м’язи, а саме дрібна мускулатура, в основному очі. Надалі йде ураження стовбура головного мозку, а також уражаються дихальні центри, судиноруховий центр», – нагадав основні симптоми лікар однієї з лікарень.

Нагадаємо, що за останні чотири місяці померло дев’ятеро людей.

Як повідомляла Politeka, в Україні від ботулізму  помер 57-річний чоловік з Горішніх Плавнях у Полтавській області, він купив в магазині копчену рибу, яку розділив з друзями.

Другий смертельний інцидент стався у Сумській області. А перша інформація про смерть від ботулізму з’явилася в кінці травня – жертвою став житель Києва.