За даними ООН, сирійські війська 27 разів здійснювали хімічні атаки. Під час такої атаки у місті Хан-Шейхун у квітні цього року загинуло 83 особи.

За хімічною атакою на Хан-Шейхун стоїть уряд Сирії - ООН

Комісія Організації Об’єднаних Націй з розслідування подій у Сирії оголосила, що має докази причетності сирійських урядових військ до хімічної атаки, яка сталася у квітні цього року у місті Хан-Шейхун у провінції Ідліб, як пише DW.

За даними комісії, оприлюдненими у середу, 6 вересня, вона зібрала «значний обсяг інформації», який демонструє, що за газовою атакою, яка забрала життя 83 осіб, стояв уряд Сирії.

Загалом же під час конфлікту в Сирії хімічну зброю було застосовано 33 рази, повідомили в ООН. При цьому 27 разів до хімічних атак вдавалися урядові війська. Відповідальних за ще шість атак комісія ще не визначила. Уряд Сирії неодноразово заперечував використання його військами хімічної зброї.

Нагадаємо, що у квітні Організація із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ, OPCW) оголосила, що має «незаперечні» докази того, що під час газової атаки 4 квітня у сирійському місті Хан-Шейхун був використаний зарин або подібна речовина.