11 вересня врізалося у пам'ять: Порошенко висловив співчуття США у річницю кривавого теракту

"Цинічна спроба посіяти страх та терор, яка вкотре підтвердила незламність духу демократичного суспільства", — заявив глава держави. 

11 вересня назавжди врізалося у пам’ять жахливими кадрами атаки проти гуманності та людяності.

Про це у Facebook заявив президент України Петро Порошенко.

«Злочин, який кардинально змінив сприйняття безпеки по всьому світу. Цинічна спроба посіяти страх та терор, яка вкотре підтвердила незламність духу демократичного суспільства», — йдеться у повідомленні у соціальній мережі.

ВідеоУ Сполучених Штатах Америки вшановують жертв теракту 11.09.2001

«Не може бути жодного виправдання тим, хто намагається використати релігійні почуття для культивування ненависті та досягнення своїх брудних політичних цілей. Де б це не відбувалося і ким би це не здійснювалося. І нинішня боротьба Сполучених Штатів за безпечний світ не є виключно їхньою власною боротьбою. Це наша спільна відповідальність і обов’язок», — наголосив глава держави.

16 років тому кадри жахливої катастрофи сколихнули увесь світ. Тоді в США сталася трагедія, яка назавжди змінила життя мільйонів людей. Два літаки «Боїнг-767» із інтервалом у 17 хвилин врізалися у вежі Всесвітнього торгового центру. Від потужного удару та пожежі будівлі завалилися.

Масштабний терористичний акт забрав життя 2733 людей. Та атака не мала кордонів — під завалами загинули представники 115 національностей. Серед жертв теракту були й 12 вихідців із України.

Пожежникам знадобилося 100 днів, щоб погасити всі осередки пожеж. Усього рятувальникам довелося просіяти 1 млн тонн уламків та сміття у пошуках речей, що належали жертвам теракту. Вони знайшли 144 обручки. Понад три тисячі дітей втратили когось із батьків.