158 депутатів внесли до Ради законопроект про скасування недоторканності

Народні обранці пропонують внести зміни до Конституції України.

У Верховній Раді зареєстрували законопроект №6773 про скасування недоторканності народних депутатів. Співавторами документу є 158 парламентарів.

Документ називається «Проект Закону про внесення змін до Конституції України (в частині скасування депутатської недоторканності)». Але тексту самого законопроекту ще немає.

Відповідно до Конституції України, ініціювати зміну в неї може або президент, або не менше 150 депутатів, нагадує LB.ua.

У парламенті вже є президентський законопроект про скасування депутатської недоторканності, який також передбачає обмеження недоторканності суддів. Але цей законопроект не може бути винесений на розгляд Ради, оскільки виникла юридична колізія у зв’язку з тим, що питання про недоторканність суддів було розв’язане у ході судової реформи.

ВідеоЗ гамором та спекою: як депутати знімали імунітет зі своїх колег

Нагадаємо, у вівторок, 11 липня, Верховна Рада на своєму вечірньому засіданні розглянула подання Генеральної прокуратури України щодо зняття недоторканності з п’ятьох депутатів — Євгена Дейдея, Олеся Довгого, Андрія Лозового, Максима Полякова та Борислава Розенблата. За результатами голосування недоторканість зняли з Довгого, Полякова і Розенблата. Натомість депутати не підтримали зняття недоторканості з Дейдея та Лозового. Окрім того, недоторканність зняли з Михайла Добкіна.