Аваков та Насіров подали позови до суду проти Саакашвілі

Судовий розгляд відбудеться вже у вересні. 

Низка судових позовів щодо захисту честі та гідності зареєстровані у судах Києва проти екс-глави Одеської ОДА Міхеіла Саакашвілі.

Розгляд вказаних справ має відбутися у вересні, жовтні та грудні 2017 року, повідомляє «Інтерфакс-Україна» з посиланням на інформацію з сайту Судової влади України.

Так, проти Саакашвілі подали позови міністр внутрішніх справ Арсен Аваков (розглядатиметься  у вересні Дніпровським райсудом Києва), відсторонений глава Державної фіскальної служби Роман Насіров (у вересні розглядатиметься Шевченківським райсудом Києва), а також народні депутати України від фракції «Народний фронт «Андрій Іванчук (в жовтні Подільським райсудом) і Сергій Пашинський (в грудні Подільським райсудом).

Відповідачами у вказаних позовах мають виступити низка телерадіокомпаній та інформаційне агентство. 

Нагадаємо, українське громадянство Саакашвілі надав своїм указом президент України Петро Порошенко в кінці травня 2015 року. Напередодні отримання українського паспорта він був призначений головою Одеської облдержадміністрації. У грудні 2015 року його позбавили громадянства Грузії.

На посаді глави Одеської області Саакашвілі пропрацював півтора року, після чого оголосив про відставку, звинувачуючи президента у недотриманні обіцянок і просуванні на керівні посади в райадміністраціях «старих корупціонерів». Тоді ж колишній президент Грузії оголосив про створення власної політичної сили, з якою піде на вибори в український парламент.

У Грузії політик звинувачується за чотирма кримінальними статтями. Йому загрожує до 11 років позбавлення волі.  

Позбавили громадянства Саакашвілі 26 липня, коли він був за межами України. Сам політик пообіцяв повернутися 10 вересня. 

ВідеоПорошенко стверджує, що здійснив би злочин, не позбавивши Саакашвілі громадянства