Голова Міграційної служби відмовився показати лист ГПУ, за яким Саакашвілі було позбавлено громадянства

Державна міграційна служба не проводила перевірок щодо соратника Саакашвілі, колишнього заступника генерального прокурора і прокурора Одеської області Давіда Сакварелідзе.

Голова Державної міграційної служби України Максим Соколюк відмовився надати копію листа Генеральної прокуратури, на підставі інформації з якого Міхеіла Саакашвілі було позбавлено громадянства.

Як повідомили у прес-службі «Руху нових сил», з відповідним клопотанням до ДМСУ звернувся народний депутат Юрій Дерев’янко, пише УНІАН.

Зазначається, що під час зустрічі з представниками партії Соколюк заявив, що Саакашвілі було повідомлено про наявність у нього недійсних документів, а інформація про позбавлення його громадянства була передана в Державну прикордонну службу. При цьому голова ДМСУ підкреслив, що для надання копії листа потрібен дозвіл Генпрокуратури.

Окрім того, Соколюк повідомив, що станом на 26 липня Державна міграційна служба не проводила перевірок щодо соратника Саакашвілі, коишнього заступника генерального прокурора і прокурора Одеської області Давіда Сакварелідзе.

Нагадаємо, президент Петро Порошенко позбавив Саакашвілі громадянства України на підставі рекомендацій Комісії з питань громадянства при президентові України. Про це повідомили в Адміністрації президента.

ВідеоАдміністрація Президента офіційно підтвердила позбавлення Саакашвілі українського громадянства

Сам Саакашвілі заявив, що його хочуть змусити отримати статус біженця, проте він збирається домагатися «законного права повернутися в Україну».

Українське громадянство Саакашвілі надав своїм указом президент України Петро Порошенко в кінці травня 2015 року. Напередодні отримання українського паспорта його було призначено головою Одеської облдержадміністрації. У грудні 2015 року його позбавили громадянства Грузії.

На посаді глави Одеської області Саакашвілі пропрацював півтора року, після чого оголосив про відставку, звинувачуючи президента у недотриманні обіцянок і просуванні на керівні посади в райадміністраціях «старих корупціонерів». Тоді ж колишній президент Грузії оголосив про створення власної політичної сили, з якою піде на вибори в український парламент.