ГПУ відкрила справу проти Вілкула через несплату податків

Справу було відкрито в п'ятницю.

Генеральна прокуратура відкрила кримінальне провадження про несплату податків в особливо великому розмірі нардепом від «Опозиційного блоку» Олександром Вілкулом.

Про це заявив генпрокурор Юрій Луценко, передають «Українські новини».

Він зауважив, справу було відкрито в п’ятницю.

Луценко наголосив, що, якщо Вілкул сплатить податки, то не буде притягнутий до кримінальної відповідальності.

«За результатами позапланової перевірки, до пана Вілкула є ознаки ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах. На цей момент ми маємо провести ще кілька дій фіскалами. А потім експертиза, щоб пред’явити підозру пану Вілкулу. У разі, якщо ми підійдемо до цього впритул, я буду змушений отримати погодження Верховної ради», — сказав генпрокурор, передає ТСН.

Водночас нардеп Олександр Вілкул повідомив, що подав касаційну скаргу на висновки фіскалів.

Нагадаємо, Вілкула підозрюють у незаконному збагаченні та несплаті майже 20 млн грн податків. Раніше Фіскальна служба у Дніпропетровскій області проведела перевірку скандального Вілкула стосовно достовірності, повноти нарахування та сплати податку на доходи фізосіб та військового збору.

«Перевіркою даних, відображених в електронній декларації за 2015-й рік встановлено перевищення статків над загальною суммою отриманих особою доходів на сумму 72,9 млн гривень, що призвело до несплати до бюджету податків і зборів на сумму 19,6 млн грн», — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що враховуючи статус нардепа, матеріали перевірки направлені до ГПУ для вирішення питання щодо порушення кримінального провадження за фактами ймовірного незаконного збагачення та ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах. 

ВідеоУ Дніпрі активісти вимагали у поліції покарати винних у побитті ветеранів АТО 9 травня