Гройсман пояснив, чому Ryanair вирішив піти з України

Українська сторона мала слабку позицію, вважає глава уряду. 

Запропоновані умови ірландському лоукостеру Ryanair, який оголосив про вихід з України, не обговорювалися попередньо до підписання меморандумом з Міністерством інфраструктури.

Про це в інтерв’ю виданню «Новое время» заявив прем’єр-міністр Володимир Гройсман.

Він стверджує, що не знав про підписаний між міністром Володимиром Омеляном меморандум з Ryanair від самого початку. Глава уряду наголошує, що міністерство запропонувало перевізнику такі  умови, які ні з ким попередньо не обговорювалися, тому Ryanair отримав право посилатися на цей документ під час переговорів.

«Це була слабка переговорна позиція з самого початку», — заявив Гройсман.

Він додав, що компанія відмовилася від роботи в Україні через відсутність стратегічного бачення галузі авіаперевезень загалом.

«Я збирав усіх, хто до цього причетний. Важливо, щоб ми чітко розуміли стратегію розвитку і куди ми йдемо», — сказав очільник Кабміну.

Гройсман відзначив, що залучив до вирішення питання з Ryanair інвестиційний офіс, уряд, аеропорт Бориспіль та Міністерство інфраструктури. Останньому доручили розробити стратегію розвитку аеропортів.

Також прем’єр висловив думку, що у Києві має бути міжнародний авіахаб — аеропорт Бориспіль, міський аеропорт і, лоукост-аеропорт, наприклад, Гостомель. Гостомельський аеропорт у разі отримання статусу лоукост-аеропорту, може збільшити загальний потенціал цивільних авіаперевезень в Україні в 2-3 рази. 

Нагадаємо, 10 липня, Ryanair заявила про вихід з України попри укладений ще в березні договір та домовленості з аеропортом «Бориспіль». За словами компанії, саме недотримання угоди й було причиною скасування приходу.

Директор аеропорту, своєю чергою, зняв відповідальність за зрив угоди з аеропорту. За його словами, ірландська компанія жадала умов, які порушують українське законодавство й закони бізнесу. Так, Ryanair хотів для себе безкоштовної аеронавігації в Україні, безкоштовних реєстраційних стійок у терміналах, безкоштовного приміщення для головного офісу і офісу з продажу квитків, а також права збудувати власний готель на території аеропорту – загалом 14 пунктів вимог. Остання з яких – будь-які суперечки мали би вирішувати британські суди.  

Переговори з лоукостером тривають.

ВідеоДиректор аеропорту "Бориспіль" повідомив про відновлення переговорів з Ryanair