Грузія вимагатиме від США видати Саакашвілі, якщо він залишиться у цій країні

У Грузії готові до переговорів і угод про видачу.

Грузія вимагатиме видачі колишнього президента та очільника Одеської області Міхаіла Саакашвілі від будь-якої країни, де він залишиться.

Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна» з посиланням на грузинський «Перший канал».

Грузія буде вимагати екстрадиції Саакашвілі від будь-якої країни, де він вирішить залишитися.

ВідеоАдміністрація Президента офіційно підтвердила позбавлення Саакашвілі українського громадянства

 

«Якщо це буде Україна, то тут у нас процедури завершені і всі докази, які у нас були ще в 2014-2015 роках, вже передані українській стороні. Що стосується інших країн, наприклад США, то в разі, якщо колишній президент там вирішить залишитися, нам знадобляться правові консультації з цими країнами, включаючи переговори і угоду про видачу», — заявила міністр юстиції Грузії Тея Цулукіані. 

29 липня колишній президент Грузії і екс-голова Одеської облдержадміністрації Міхеіл Саакашвілі заявив, що його позбавили українського громадянства через «фальшивий документ». Саакашвілі стверджує, що анкета, яку раніше оприлюднив Ар’єв, заповнена не ним, а також на ній стоїть не його підпис.

Між іншим, на своїй сторінці у Facebook Саакашвілі показав свій справжній підпис.

«Ось так виглядає мій підпис – документ з офіційного архіву Президентської бібліотеки Саакашвілі в Тбілісі. Вона на фасаді бібліотеки. Бібліотека – єдина будівля, яку я залишив після себе і формально пов’язана з моїм ім’ям, не крамниці, не вілли, а безкоштовна бібліотека. До речі, відтоді як я в Україні, я зазвичай підписуюся кирилицею», – написав політик.

Ось так виглядає мій підпис — документ з офіційного архіву Президентської бібліотеки Саакашвілі в Тбілісі. Вона на фасад…


Опубліковано Mikheil Saakashvili 29 липня 2017 р.

Раніше голова Міграційної служби відмовився показати лист ГПУ, за яким Саакашвілі було позбавлено громадянства.

Нагадаємо, президент Петро Порошенко позбавив Саакашвілі громадянства України на підставі рекомендацій Комісії з питань громадянства при президентові України. Про це повідомили в Адміністрації президента.

Сам Саакашвілі заявив, що його хочуть змусити отримати статус біженця, проте він збирається домагатися «законного права повернутися в Україну».

Українське громадянство Саакашвілі надав своїм указом президент України Петро Порошенко в кінці травня 2015 року. Напередодні отримання українського паспорта його було призначено головою Одеської облдержадміністрації. У грудні 2015 року його позбавили громадянства Грузії.

На посаді глави Одеської області Саакашвілі пропрацював півтора року, після чого оголосив про відставку, звинувачуючи президента у недотриманні обіцянок і просуванні на керівні посади в райадміністраціях «старих корупціонерів». Тоді ж колишній президент Грузії оголосив про створення власної політичної сили, з якою піде на вибори в український парламент.