Матері Клиха і Агеєва записали спільне відеозвернення до Путіна і Порошенка

Жінки просять припинити війну на Донбасі і повернути їхніх синів з полону.

Матері українського політв’язня Станіслава Клиха і полоненого російського військового Віктора Агеєва записали спільне звернення до президентів Росії та України.

Звернення було записано журналістом «Нової газети» Павлом Канигіним у Києві під час перебування в Україні Світлани Агеєвої, якій дозволили зустрітися зі своїм сином.

Тамара Клих нагадала, що її син перебуває в російській в’язниці вже три роки і упродвож шести місяців вона нічого про нього не знає. Вона закликала лідерів Росії та України вирішити питання про звільнення полонених і зупинити війну на сході України.

«Я хочу щоб ви, Володимире Володимировиче Путін, і наша українська влада, Петро Олексійовичу Порошенко, вирішили це питання. Мені здається, що у ваших силах це зробити — наших дітей повернути додому, помилувати їх і припинити війну. Війну, яка нам не потрібна — ні мамі, яка приїхала з Росії, ні мені. Я дуже хочу, щоб ми жили мирно, дружньо і були одним слов’янським народом. Але не ворогами», — сказала Тамара Клих.

Світлана Агеєва також закликала припинити війну, «яка роз’єднала наші народи». На її думку, Путін, «як розумна освічена людина, керівник держави», має владу, щоб зробити це.

«Ми звертаємося до вас ще раз: почуйте нас, будь ласка, допоможіть в нашому горі і допоможіть всім народам Росії та України зрозуміти один одного і бути знову разом! Це дуже щире прохання. Так далі жити не можна. Ми дуже сподіваємося, що ви нас почуєте і допоможете», — сказала Агеєва.

Справа Карпюка і Клиха сфабрикована Російським слідчим комітетом і в ній фігурує прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк. Адвокат Ілля Новіков опублікував нові подробиці, за його словами, — «цій брудній історії». У ній Росія офіційно заявляє, що в 94-му Яценюк носив прізвисько «бойовик Арсен», воював у Чечні проти російських військ з Олександром Музичком, відомим як Сашко Білий, а ще — колишнім керівником львівської організації УНА-УНСО Андрієм Шкілем і, власне, нині підсудними в Чечні українцями — Карпюком та Клихом.

Російська прокуратура вимагала ув’язнити Карпюка на 22,5 року, а Клиха – на 22 роки. 19 травня суд присяжних визнав Карпюка і Клиха винними. Захист українців впевнений, що на присяжних чинився тиск. Мін’юст заявляє, що одразу після вироку почнуть процедуру екстрадиції українців.

ВідеоПсихологічний стан Станіслава Клиха, якого засудили у Росії на 20 років, погіршується

22 липня матір Віктора Агеєва зустрілася зі своїм сином у Старобільському СІЗО на Луганщині, де він наразі утримується. Для Агеєва, який заявив, що самовільно підписав контракт із «ЛНР», ця зустріч була несподіванкою.

Перед тим, як Агеєв побачив матір, він зустрівся із журналістами (російськими та іноземними), яким заявив, що точно не знає, скільки росіян було у його бригаді. Однак того ж дня глава СБУ Василь Грицак назвав імена й позивні 15 росіян, які були у бригаді Агеєва і воювали на боці бойовиків. За словами Грицака, ця інформація збігається з показами полоненого. 

Наразі Агеєву інкримінують тероризм.

Як відомо, у Луганській області затримали російського військовослужбовця Віктора Агеєва, якого, за даними ВВС, викликали на службу в Алтайському краї. Його матір, друзі і колишні товариші по службі підтвердили, що після строкової служби той залишився служити в армії за контрактом, який підписав у березні 2017 року. 

Матір Агеєва наполягала на тому, що її син перебував на службі у ЗС РФ і навіть отримав у травні цього року звання єфрейтора. Тоді як у міноборони РФ заявили, що полонений українцями в Луганській області росіянин торік звільнився в запас. 

ВідеоУкраїна дозволила матері полоненого росіянина Віктора Агєєва зустрітись із сином