Минулого разу мене в Україну не пускав Янукович - Саакашвілі

Одна спроба заборонити мені в'їзд в Україну вже робилася, — зауважив політик.

Позбавлений українського громадянства екс-глава Одеської ОДА Міхеіл Саакашвілі зауважив, що «в минулий раз його в Україну не пускав тодішній президент України Віктор Янукович».

Про це він повідомляв в інтерв’ю «Українській правді».

«Коли я приїхав, я був у «чорному» списку. Прикордонникам було наказано не пропускати мене в Україну. Але вже був Майдан», — згадав Саакашвілі. Потім йому погрожували насильною депортацією. Політик розповідь, що виїхав з України, але, «як тільки Янукович залишив Україну, приїхав назад».

ВідеоАдміністрація Президента офіційно підтвердила позбавлення Саакашвілі українського громадянства

«Так що одна спроба заборонити мені в’їзд в Україну вже була. І ця людина зараз в Ростові», — резюмував Саакашвілі.

Нагадаємо, президент Петро Порошенко Саакашвілі позбавив громадянства України на підставі рекомендацій Комісії з питань громадянства при президентові України. Про це повідомили в Адміністрації президента.

Сам Саакашвілі заявив, що його хочуть змусити отримати статус біженця, проте він збирається домагатися законного права повернутися в Україну».

Українське громадянство Саакашвілі надав своїм указом президент України Петро Порошенко в кінці травня 2015 року. Напередодні отримання українського паспорта його було призначений головою Одеської облдержадміністрації. У грудні 2015 року його позбавили громадянства Грузії.

На посаді глави Одеської області Саакашвілі пропрацював півтора року, після чого оголосив про відставку, звинувачуючи президента у недотриманні обіцянок і просуванні на керівні посади в райадміністраціях «старих корупціонерів». Тоді ж колишній президент Грузії оголосив про створення власної політичної сили, з якою піде на вибори в український парламент.