МЗС: Україна вимагає розширити санкції проти РФ через проведення "виборів" в окупованому Криму

Проведення Російською Федерацією фейкових "виборів" є черговим грубим порушенням Москвою основоположних норм і принципів міжнародного права, — переконані українські дипломати.

Україна рішуче засуджує організацію Російською Федерацією 10 вересня 2017 року на території тимчасово окупованого нею міста Севастополь незаконних «виборів губернатора», «довиборів депутата законодавчих зборів м. Севастополь», а також «довиборів депутатів окремих муніципалітетів» цього міста. Також Україна вимагає розшити санкції проти РФ через проведення «виборів» в окупованому Криму. 

Про це йдеться у повідомленні на сайті МЗС.

«Вважаємо такі дії Кремля продовженням грубих порушень Російською Федерацією державного суверенітету і територіальної цілісності України», — переконані українські дипломати.

«Підкреслюємо, що будь-які кроки, спрямовані на легітимізацію незаконної окупації частини суверенної території України не створюють жодних правових наслідків щодо конституційно закріпленого статусу Автономної Республіки Крим та м. Севастополь як частини території України», — йдеться у повідомленні.

Проведення Російською Федерацією фейкових виборів у м. Севастополь є черговим грубим порушенням Москвою основоположних норм і принципів міжнародного права.

«Результати т.зв. «волевиявлення» є нікчемними. Незаконний статус будь-яких посадових осіб чи органів, обраних чи призначених з порушенням законів України, а також будь-яких виданих ними нормативно-правових актів, визначений статтею 9 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України»», — заявили в українському МЗС.

Українські дипломати наголосили, що «всі особи, які брали участь в підготовці та проведенні незаконних «виборів» на суверенній території української держави, будуть притягнуті до відповідальності згідно із законодавством України».

ВідеоРосія перед американськими виборами купувала політичну рекламу у Facebook

«Україна закликає іноземні держави та міжнародні організації чітко заявити про невизнання результатів т.зв. «виборів» у тимчасово окупованому м. Севастополь, не підтримувати жодних контактів з представниками місцевої окупаційної адміністрації ані на двосторонньому рівні, ані в рамках багатосторонніх форумів, а також посилити консолідований тиск на Російську Федерацію, у тому числі шляхом розширення санкцій, з метою її повернення у міжнародно-правове поле, припинення незаконної окупації частини суверенної території України, здійснення актів збройної агресії на Донбасі, виведення окупаційних військ з території нашої держави. У зв’язку із вчиненням Російською Федерацією міжнародно-протиправного діяння російському міністерству закордонних справ передано відповідну ноту протесту», — наголошують у відомстві.