МЗС закликало громадян не піддаватися на спрощення отримання паспортів РФ

Українські дипломати назвали спрощення отримання російських паспортів зневагою до суверенітету інших держав.

У МЗС України вважають схвалення російським керівництвом закону, яким спрощується порядок набуття громадянства РФ громадянами України, свідченням повної зневаги держави-агресора до міжнародного права і суверенітету інших держав.

Про це йдеться на сайті МЗС України.

Українські дипломати переконані, що російська влада взяла на себе повноваження визначати порядок виходу з громадянства іноземної держави, що «є виключною прерогативою національного законодавства держави відповідного громадянства».

ВідеоСаакашвілі втратив українське громадянство

«Відмова від громадянства України у формі направлення нотаріально засвідченої заяви про відмову від українського громадянства в повноважний орган країни громадянства є нікчемною за своєю суттю та змістом. Згідно з чинним законодавством України, єдиним документом, який засвідчує факт припинення громадянства України як шляхом виходу з нього, так і його втрати, є відповідний указ президента України», — повідомляють у відомстві.

У МЗС такий крок держави-агресора розцінюють як продовження правової дискримінації та утисків прав громадян України, які в силу різних обставин живуть або працюють на території Росії, а також на окупованій нею території України.

«Закликаємо громадян України не піддаватися на подібні провокації та вкотре застерігаємо від здійснення поїздок до Російської Федерації. У разі порушення прав та інтересів, громадяни України отримають усю необхідну консульську підтримку в дипломатичних і консульських установах України», — резюмують українські дипломати.

Нагадаємо, що 9 липня у Росії розглянули поправки до законопроекту, які дозволять скасовувати рішення про надання громадянства засудженим за тероризм. Вони будуть стосуватися дозволу жителям України, які не можуть отримати довідку про вихід з громадянства, офіційно публічно відмовлятися від нього для того, щоб отримати паспорт РФ.