Нардепи пропонують притягувати їх до кримінальної відповідальності без згоди Ради

Під документом підписалися 158 депутатів.

На сайті Верховної Ради з’явився законопроект групи народних депутатів «Про внесення змін до Конституції України в частині скасування депутатської недоторканності» (№6773).

Зокрема, автори законопроекту пропонують вилучити положення статті 80 Конституції України, яка гарантує народним обранцям депутатську недоторканність, і норму, яка передбачає, що депутати не можуть бути притягнуті до кримінальної відповідальності, затримані чи заарештовані без згоди Верховної Ради.

Своєю чергою, пропонується залишити в Конституції положення 80-ї статті: «Народні депутати України не несуть юридичної відповідальності за результати голосування або висловлювання в парламенті та його органах, за винятком відповідальності за образу чи наклеп».

Законопроект зареєстрований у Верховній Раді 19 липня, його авторами є більше 150 народних депутатів.

Народний депутат Мустафа Найєм, який є серед співавторів проекту закону №6773, на своїй сторінці у Facebook написав, що «можливо, це найкоротший і найбільш революційний законопроект цього скликання».

Нардеп зазначив, що під документом підписалися 158 депутатів, які представляють усі парламентські фракції та групи, крім «Опозиційного блоку» і Радикальної партії.

Нагадаємо, у вівторок, 11 липня, Верховна Рада на своєму вечірньому засіданні розглянула подання Генеральної прокуратури України щодо зняття недоторканності з п’ятьох депутатів — Євгена Дейдея, Олеся Довгого, Андрія Лозового, Максима Полякова та Борислава Розенблата. За результатами голосування недоторканість зняли з Довгого, Полякова і Розенблата. Натомість депутати не підтримали зняття недоторканості з Дейдея та Лозового. Окрім того, недоторканність зняли з Михайла Добкіна.

ВідеоЗ гамором та спекою: як депутати знімали імунітет зі своїх колег