Нардепи, які прорвали кордон із Саакашвілі, будуть покарані - Геращенко

Депутат розкритикувала прихильників Саакашвілі, нагадавши їм про те, що вони не підтримали Грузію під час російської агресії 2008 року.

Заступник спікера Верховної Ради Ірина Геращенко засудила народних депутатів, які супроводжували позбавленого українського громадянства Міхеіла Саакашвілі на польсько-українському кордоні.

«Чому їм не прийшло в голову підтримати Міхеіла тоді, коли він і його держава того дійсно потребували, коли Грузія стікала кров’ю, чому вони не виїхали дружніми рядами на грузино-російський кордон тоді й не стали перед російськими танками, а потім, у вересні 2008 ще й дали відмашку своїм фракціям не голосувати за нашу постанову ВР про визнання російської агресії проти Грузії саме російською агресією? Чому всі ці активісти, які тоді були в свідомому віці і позиціонувалися активістами, мовчали?» — написала Геращенко на своїй сторінці у Facebook.

Вона висловила думку, що супровід депутатами Саакашвілі був спробою принизити прикордонників.

«Це дійство не проти української влади чи президента, а проти Української держави, це удар по нашому кордону і нашим прикордонникам, це спроба принизити тих, хто віддано робить свою роботу, захищаючи кордон держави, проти якої ведеться російська війна. І так могли діяти тільки люди, які ненавидять Україну і яким на Україну глибоко плювати», — вважає Геращенко.

Заступник спікера ВР також наголосила, що зазначені нардепи будуть притягнуті до відповідальності: «Прорив українського кордону, перетин його без прикордонного огляду — це злочин».

ВідеоПрорив кордону: як Міхеілу Саакашвілі вдалося повернутися до України

Нагадаємо, у неділю, 10 вересня, екс-глава Одеської ОДА та екс-президент Грузії Міхеіл Саакашвілі, якого позбавили українського громадянства, в’їхав на територію України через КП «Шегині», що у Львівській області. Його прихильники прорвали оточення українських силовиків. Вони взяли в щільне кільце політика, а також депутатів і громадських діячів, які супроводжували його, і буквально «внесли» їх на територію України.

Радник голови МВС Антон Геращенко оприлюднив список нардепів, які допомагали Саакашвілі перетинати кордон. Серед них, зокрема, були Юлія Тимошенко, Сергій Власенко, Юрій Дерев’янко, Павло Костенко, Дмитро Добродомов, а також колишній голова СБУ Валентин Наливайченко.

У Держприкордонслужбі заявили, що Саакашвілі незаконно перетнув польсько-український кордон. Поліція Львівської області відкрила кримінальне провадження за фактом незаконного переправлення осіб через державний кордон України.

Як відомо, українське громадянство Саакашвілі надав своїм указом президент України Петро Порошенко в кінці травня 2015 року. Напередодні отримання українського паспорта він був призначений головою Одеської облдержадміністрації. У грудні 2015 року його позбавили громадянства Грузії. На посаді глави Одеської області Саакашвілі пропрацював півтора року, після чого оголосив про відставку, звинувачуючи президента у недотриманні обіцянок і просуванні на керівні посади в райадміністраціях «старих корупціонерів».

Тоді ж колишній президент Грузії оголосив про створення власної політичної сили, з якою піде на вибори в український парламент. У Грузії політик звинувачується за чотирма кримінальними статтями. Йому загрожує до 11 років позбавлення волі. Позбавили громадянства Саакашвілі наприкінці липня, коли він був за межами України. Сам політик пообіцяв повернутися 10 вересня.