Нардепи запропонували саджати росіян до в'язниці за незаконний в'їзд до України

Зараз за незаконне проникнення до країни встановлена лише адміністративна відповідальність.

У Верховній Раді зареєстрували проект закону, згідно з яким за незаконне проникнення до України пропонують ув’язнювати на 3-8 років.

Відповідний законопроект зареєстрували у парламенті голова фракції «Блок Петра Порошенка» Артур Герасимов та представник президента у Раді Ірина Луценко.

Як наголошується у пояснювальній записці до документа, законопроектом встановлять кримінальну відповідальність за незаконний перетин державного кордону України особою, яка має громадянство (підданство) держави-агресора, або іншою особою в інтересах держави-агресора, що суперечать національним інтересам України.

За такі дії пропонується засуджувати до трьох років позбавлення волі.

До того ж за повторне вчинення таких дій або вчинення їх групою осіб зловмисників можуть позбавити волі від 3 до 5 років, а вчинення таких дій із застосуванням зброї каратиметься від 5 до 8 років в’язниці.

Зазначимо, нині за незаконне проникнення на територію України представників держави-агресора передбачається лише адміністративна відповідальність.

Нагадаємо, раніше на Херсонщині затримали двох прикордонників російської ФСБ. Зі слів затриманих, вони начебто виконували роль порушників кордону під час навчань, але збилися з маршруту.

ВідеоЗатриманим на Херсонщині ФСБівцям обрали запобіжний захід