"Нормандська четвірка" вирішила зідзвонитися пізніше та закликала припинити вогонь на Донбасі

Порушення режиму припинення вогню повинні негайно припинитися.

Очільник Німеччини, Франції, України і Росії знову підтвердили необхідність виконання заходів Мінського пакету і домовилися зідзвонитися пізніше.

Про це йдеться в спільній заяві канцлера ФРН Ангели Меркель і президента Франції Еммануеля Макрона, — пише Укрінформ.

«Глави держав і урядів погодилися, що політичні, гуманітарні та економічні питання, а також аспекти безпеки Мінського пакету заходів повинні бути реалізовані в повному обсязі», — йдеться в заяві, оприлюдненій на сайті канцлера пізно ввечері в понеділок.

«Порушення режиму припинення вогню повинні негайно припинитися. Глави держав і урядів закликали дотримуватися оголошеного Тристоронньої контактної групи 21 червня 2017 року перемир’я. Слід прийняти необхідні заходи задля уникнення пошкодження цивільної інфраструктури важливих об’єктів, щоб запобігти гуманітарній катастрофі на Донбасі», — йдеться в заяві.

 

Глави держав і урядів, зокрема, обговорили важливість відведення важких озброєнь, особливо на найбільш уразливих ділянках списку, на яких наполягає Франція і Німеччина. Вони доручили робочій групі з безпеки Тристоронньої контактної групи виявити і встановити такі зони в рамках наступного засідання, яке відбудеться 2 серпня 2017 року. Учасники зажадали продовження розведення сил у трьох пілотних зонах, в рамках рішення Тристоронньої контактної групи від 21 вересня 2016 року. Сторони будуть вживати всі необхідні кроки, щоб забезпечити повне спостереження цього процесу СММ ОБСЄ», — йдеться в заяві.

Відео"Малоросії" не бути: лідери "нормандської четвірки" провели чергові телефонні перемовини

Роз’єднання військ і техніки від їх нинішніх позицій у станиці Луганська повинно бути виконано без зволікання, під постійним наглядом і з боку ПММ ОБСЄ, згідно з вимогами рамкової рішення Тристоронньої контактної групи від 21 вересня 2016 року. Йшлося про необхідність забезпечення безпечного доступу для СММ ОБСЄ у всі райони Донбасу, в тому числі на тимчасово не контрольованої частини українсько-російського кордону, а також безпеки спостерігачів.

Президент Франції та канцлер Німеччини закликали сторони зробити взаємні кроки на основі роботи гуманітарної та економічної робочих груп, щоб до кінця року продовжити обмін полоненими за принципом «всіх на всіх», як передбачено Мінськими домовленостями.

Сторони зроблять взаємні кроки, аби відновити економічні відносини. Деталі цього мають бути розглянуті в найкоротші терміни.

Політичні радники глав держав і урядів зустрінуться наступного місяця. А глави держав і урядів тим часом домовилися, що продовжать обмін думками під час наступної телефонної розмови.

Як повідомлялося раніше, 24 липня відбулася телефонна розмова щодо Донбасу між президентом України Петром Порошенком, лідером Франції Еммануелем Макроном, канцлером Німеччини Ангелою Меркель і главою РФ Володимиром Путіним. На Банковій розповіли, що тривало спілкування близько двох годин.  Макрон та Меркель наголосили на неприпустимості будь-яких заяв, що підривають територіальну цілісність України, зокрема щодо створення так званої «Малоросії». Також сторони обговорили режим припинення вогню та процес звільнення заручників.