Нові санкції США проти РФ: українській владі час визначатися щодо Криму

Українська влада повинна відмовитися від гібридного мислення та добитися повернення Донбасу і Криму в однакових статусах. Написав голова правління фонду «Майдан закордонних справ» Богдан Яременко у своїй колонці на «Апострофі», коментуючи ухвалення США нових санкцій проти Росії.

«Дії самої України та конкретно Адміністрації президента виходять за межі, зазначені у цьому законопроекті. Тому що в цьому законопроекті Крим і Донбас називають так само, як і у висловленні Курта Волкера, — складовими однієї війни», — написав Яременко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Якщо Трамп признає наш Крим – піду на пенсію» – соцмережі іронічно сприйняли нові санкції США проти РФ

Дипломат зазначив, що у самій Україні постійно вигадують різні статуси для Донбасу та Криму під приводом гібридності у війні.

«Я думаю, що це підказка для української влади про те, що потрібно позбавлятися гібридного мислення, називати речі своїми іменами і ставити конкретну задачу із захисту України. У нас є якщо не союзники, то держави, які фактично ставлять ту ж мету, що і ми, — покарати РФ за агресію».

На його думку, перелічені чинники — позитивні сигнали для України. Водночас перемоги над Росією все ж доведеться добиватися нам.

«Якщо українська влада не готова захищати країну, воювати за неї, а далі хоче домовлятися в рамках Мінських угод, в яких немає Криму, а є Донбас, ми вкотре втратимо свій шанс, нащадки нас проклянуть. У цьому немає сумнівів», — вважає Яременко.