Оклади військових не можуть бути меншими, ніж у держслужбовців в затишних кабінетах - Турчинов

Він обурився зарплатами військовослужбовців.

Секретар РНБО Олександр Турчинов вимагає під час бюджетного планування значно підвищити грошове утримання українських військовослужбовців.

Про це повідомляє прес-служба РНБО.

«У 2015 році було ухвалене важливе рішення щодо підвищення фінансування ЗСУ, зокрема, визначено мінімальне грошове забезпечення для солдат-контрактників у 7000 гривень на місяць. Це фактично дало змогу створити контрактну професійну армію. Але проблема в тому, що зараз вже друге півріччя 2017 року, а ситуація з фінансовим забезпеченням військових практично не змінилась», — зазначив він.

Водночас Турчинов вказав, що для державних службовців протягом останніх двох років відбулося «значне підвищення заробітної плати».

«Так, наприклад, багато керівників департаментів міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, починаючи з 2016 року, отримували зарплату, яка перевищила 30 тисяч гривень на місяць. Для порівняння, сьогодні сукупний місячний дохід з преміями, надбавками та бойовими виплатами командира бригади – полковника, який воює на передньому рубежі, в середньому складає 19500 гривень», — заявляє секретар РНБО.

Він також навів приклад, що посадовий оклад керівника департаменту центрального органу виконавчої влади становить 9115 гривень, доплата за ранг — 800 гривень. Тим часом у комбрига посадовий оклад – 1200 гривень, «а за оплачене кров’ю звання полковника він отримує додатково ще «аж» 135 гривень». 

«Я не пропоную зменшити зарплату чиновникам. У всьому світі держслужба – це відповідальна та пристойно оплачувана праця. Я вимагаю при бюджетному плануванні, яке відбувається зараз, значно підвищити грошове утримання наших військовослужбовців» — заявив Турчинов.

«Оклади військових не можуть бути меншими, ніж відповідні оклади держслужбовців, які працюють у затишних кабінетах центральних органів виконавчої влади. Доплата за військові звання не може бути меншою, ніж доплата за ранг держслужбовця» — наголосив він.

За його словами, доплати за військові звання — «ганебні 5 гривень за кожне чергове звання» — не змінювались з 1999 року, тому їх необхідно переглянути.

«Структура грошового забезпечення українського військовослужбовця має відповідати стандартам НАТО, де не менше 70-80% — посадовий оклад і доплата за військове звання. У нас зараз цей показник становить 10-15%», — зауважив Турчинов.

Нагадаємо, 2016 року відбулося підвищення зарплат для військових. Солдат-контрактник, який служить перший рік, почав отримувати не 2,3 тис. грн, а 7 тис. гривень. Командир відділення має ставку 8 тис. грн, а командир взводу – 9,5 тисяч. Зарплата командира роти — 11 тис. грн, а комбата 13 тис. гривень.

ВідеоКабмін підвищить зарплати контрактникам ЗСУ