Осінь реформ. Верховна Рада визначилась з першим питанням, яке розгляне після канікул

Нардепи погодились розглянути освітню реформу.

5 вересня відбудеться перше після канікул пленарне засідання Верховної Ради, а сьогодні голови фракцій під головуванням спікера Андрія Парубія визначились з порядком денним.

Спікер анонсував, що цієї осені доопрацюють розпочаті навесні реформи, які чекали поки парламентарі повернуться до роботи.

«Ця осінь має пройти під знаком реформ. Минулої весни ми напрацювали базу для багатьох важливих реформ. І ми маємо шанс та відповідальність, щоб кожну з тих реформ розглянули в залі. Серед головніших – реформи освіти, медицини, судову реформу, пенсійну реформу та реформу парламенту. Ці п’ять реформ я назвав би пріоритетними на цю осінь на розгляд», — зауважив Парубій.

Розпочати глава парламенту запропонував з реформи освіти. Однак каже, що розгляд не буде швидким, адже всі законопроекти мають дуже багато правок. Зокрема до законопроекту про освіту внесли 1700 правок, з яких 600 було відхилено. Закон про медицину має 893 правки, про судову реформу – 5000 правок, пенсійну – 2100. Тож, попереджає спікер, розгляд швидким не буде, і можливо займе не один день для кожного законопроекту.

Крім того, парламент має розпочати вирішення кадрових питань. А саме – призначення членів рахункової палати, уповноваженого з прав людини, складу ЦВК та суддів конституційного суду.

Парламентарі погодились почати пленарну роботу з освіти, проте у подальших питаннях думки розійшлись. Як зазначив Парубій, є пропозиції у четвер розглянути або медичну, або судову реформу.

Крім того БПП вважає необхідним з першого дня роботи взятися за реформування суду та пенсійну реформу, також започаткувати Міністерство у справах ветеранів та створити меморіально-музейний комплекс Героїв Небесної сотні.

Народний фронт, окрім означеного, запропонував на державному рівні запровадити підтримку стартапів, взятись за будування доріг та притримуватись курсу, направленого на членство у ЄС та НАТО. Лідер Радикальної партії зазначив, що не треба забувати про проблеми землі та нарешті побачити закон про реінтеграцію Донбасу. Опозиційний блок наполягав, що треба взятись за відновлення територіальної цілісності України та долучити до цієї роботи парламент, адже мінських угод для цього вже замало. А лідерка Батьківщини Юлія Тимошенко заявила, що всі реформи нинішньої влади ведуть країну у прірву, отже треба не розглядати окремо закони, а випрацьовувати принципово іншу стратегію розвитку держави.

ВідеоРік по-новому: реформа освіти внесла ряд нововведень у інклюзивній освіті