Передумали. Лавров пояснив заяву Путіна про введення миротворців ООН на лінію зіткнення

Озброєну охорону у РФ хочуть надати спостерігачам ОБСЄ. 

Міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров пояснив, що мав на увазі російський президент Володимир Путін  під пропозицією щодо введення миротворців ООН на лінію зіткнення на Донбасі.

Очільник МЗС наголосив, що ініціатива належить Путіну, однак він хотів пояснити деякі деталі. Мета пропозиції – нібито домогтися суворого виконання Мінських домовленостей, де записано, що контроль над кордоном України буде передано тільки після виконання політичних домовленостей.

«Це не сили ООН, це саме місія зі сприяння охороні спостерігачів ОБСЄ. Вона перебуває у повній відповідності з логікою Мінських домовленостей», — наводить УНІАН слова Лаврова.

Міністр стверджує, що російська сторона нібито давно порушувала питання озброєння спостерігачів СММ, але у ОБСЄ немає досвіду збройних місій, а у ООН  — є.

«Наша пропозиція полягає в тому, щоб спостерігачі ОБСЄ сумлінно, чітко і ефективно виконували спостереження за реалізацією Мінських домовленостей, давайте надамо їм збройну охорону, склад якої буде визначено сторонами конфлікту — Києвом, Донецьком і Луганськом» — сказав він.

Також глава російського зовнішньополітичного відомства висловив думку, що пропозиція України розмістити миротворців на кордоні з РФ нібито не відповідає мінським домовленостям.

Нагадаємо, раніше український президент Петро Порошенко заявив про наміри представити на Генасамблеї ООН ідею про розгортання миротворчої місії на Донбасі. Путін у відповідь сказав, що згоден на розміщення миротворців ООН тільки на лінії розмежування на Донбасі для забезпечення безпеки спостерігачів ОБСЄ. Питання він закликав вирішувати після контактів із бойовиками на Донбасі.