Поляков пояснив, чому не дає надіти на себе електронний браслет

На думку нардепа, скандал навколо браслета використовують прокурори.

Народний депутат Максим Поляков відмовляється надягати електронний браслет стеження через роз’яснення Конституційного суду і тому що не перебуває під домашнім арештом.

Про це він повідомив в ефірі Еспресо.TV.

«Є роз’яснення Конституційного Суду», — зазначив Поляков.

Зокрема, нардеп посилається на ст. 80 (депутатська недоторканість) Конституції України. Згідно із цією нормою, не може існувати жодних перешкод у здійсненні ним своїх повноважень в статусі народного депутата. Поляков зауважив, що носіння браслета створює такі перешкоди.

Тож він вже звернувся до Апеляційного суду щодо перешкоджання детективами НАБУ його депутатській діяльності.

«Що дає НАБУ можливість носіння браслета? Нічого. Вони не мала права це робити, це не має жодного відношення до розслідування… Браслет використовується у разі домашнього арешту, а у мене немає домашнього арешту», — наголосив нардеп.

На його думку, ситуацію з браслетом прокурори використовують аби приховати відсутність розслідування і доказів у «бурштиновій справі«.

За його словами, не існує оперативного відео одержанням ним хабара, а в офіційній стенограмі НАБУ немає нічого про його згоду на отримання грошей. Навпаки він там категорично заперечує проти особистої участі в лобіюванні, до чого його намагалася схилити агент під прикриттям «Катерина Сивокінь».

Нагадаємо, Поляков підозрюється в отриманні хабара. Ще 19 червня детективи НАБУ затримали сімох осіб, причетних до вимагання та одержання неправомірної вигоди за сприяння іноземній компанії в здійсненні видобутку бурштину в Україні. 

21 липня Солом’янський райсуд Києва обрав запобіжний захід нардепу Полякову — 304 тисячі гривень застави й зобов’язали носити електронний браслет. Також Поляков повинен здати закордонний паспорт і не виїжджати з Києва й Умані без узгодження зі слідством. 25 липня Поляков вніс заставу у 304 тис. гривень. 

ВідеоНардепу Полякову загрожує кримінальне провадження за умисне невиконання рішення суду