Порошенко допустив проведення референдуму щодо членства в НАТО

Армія відповідатиме стандартам НАТО вже 2020-го року, висловив думку гарант. 

Президент України Петро Порошенко під час звернення до Верховної Ради 7 вересня заявив про те, що не виключає проведення референдуму щодо членства України в НАТО, аби продемонструвати волю українського народу.

За словами українського лідера, наразі наша влада в односторонньому порядку виконує пункти плану дій щодо членства в Альянсі.

«Без формального схвалення Плану дій щодо членства ми, тим не менш, виконуємо його в односторонньому порядку», — наводить «Інтерфакс-Україна» його цитату.

 Також він додав, що разом з партнерами з НАТО Україна розвиває свою армію відповідно до стандартів Північноатлантичного альянсу, «яких вона, в основному, повинна досягти вже до кінця 2020 року».

Порошенко висловив упевненість, що саме армія стане першою державною інституцією, яка буде відповідати критеріям членства в НАТО.

Гарант висловив думку, що опитування громадської думки показують, що більшість українців підтримують і вступ України в Євросоюз, і приєднання до НАТО.

«Я не виключаю, що ініціюю в належний час відповідний референдум, щоб продемонструвати волю українського народу. Всім: і нашим друзям, і агресивного сусіда, і всім українським політикам… Щоб при будь-яких політичних розкладах нікому з них не захотілося ревізувати цей курс і розвернутися», — додав він. 

Нагадаємо, раніше президент Петро Порошенко запевнив, що Україна стане країною-членом Євросоюзу та НАТО.

«Наполегливо працюючи, ми будемо наближати ті дні, коли в перспективі Україна стане і членом Євросоюзу, і учасницею НАТО», — наголосив він.