Порошенко офіційно підтвердив розширення санкцій ЄС проти Росії через турбіни Siemens

Державні компанії відправили обладнання до окупованого Криму всупереч умовам контракту.

Президент України Петро Порошенко привітав рішення послів держав-членів ЄС накласти санкції на Росію через нелегальне постачання турбін Siemens до анексованого Криму.

«Ще 4 російські фізичні та 3 юридичні особи віднині потраплять під чесні та справедливі обмежувальні заходи як відповідь на їх цинічне та свідоме порушення контрактів. «Прецедент Сіменс» має бути покараний, аби ніколи більше не повторитися знову!» — заявив він. 

Вітаю політичне рішення послів держав-членів ЄС накласти нові санкції проти Росії за нелегальне постачання турбін Сіменс…


Posted by Петро Порошенко on Wednesday, July 26, 2017

Нагадаємо, 11 липня стало відомо, що Siemens подала позов проти компанії «Технопромекспорт» через постачання турбін до Криму. Раніше в компанії заявляли, що на півострів доставили щонайменше дві з чотирьох установок, які до цього були поставлені для реалізації проекту в Тамані. Також відповідачем за позовом є компанія «Сіменс Технології Газових Турбін».

Після цього російські ЗМІ повідомили, що у Санкт-Петербурзі співробітники ФСБ затримали генерального директора компанії «Силові машини» Романа Філіппова, якого, за попередніми даними, підозрюють у розголошенні державної таємниці. На його робочому місці і вдома відбулися обшуки, потім директора «Силових машин» допитали і відпустили під підписку про невиїзд.

За даними слідства, Роман Філіппов «ознайомив сторонніх осіб з документами, що містять секретні відомості».

Компанія «Силові машини» спільно з німецьким підприємством створила «Сіменс Технології Газових Турбін», де були вироблені газові турбіни SGT5-2000E. Пізніше ці турбіни були поставлені в окупований Крим компанією «Технопромекспорт», хоча санкції забороняють Siemens робити це.

ВідеоУ порту Феодосії з'явилось обладнання, схоже на турбіни виробництва Siemens

Згодом рада директорів компанії «Силові машини» відправила Філіппова у відставку.

21 липня стало відомо, що Siemens призупинив поставки енергообладнання підконтрольним російській владі клієнтам через те, що всі чотири газотурбінні установки, поставлені влітку для електростанції в Тамані, були незаконно переміщені до Криму.