Порошенко підписав ратифікацію угоди з Європолом

Між Україною та  Європейським поліцейським офісом розширюється співпраця.

Президент Петро Порошенко підписав Закон України «Про ратифікацію Угоди між Україною та Європейським поліцейським офісом про оперативне та стратегічне співробітництво».

Про це повідомляє прес-служба глави держави.

«Набуття чинності Угодою поглибить інтеграцію України до політики Європейського Союзу у сфері юстиції та внутрішніх справ, у розвиток досягнень в рамках Плану дій ЄЄ із лібералізації візового режиму між Україною та ЄЄ», — йдеться в повідомленні.

Документом розширюється співпраця між Україною та Європейським поліцейським офісом для боротьби з організованою злочинністю, тероризмом та іншими формами міжнародної злочинності.

«Йдеться про активізацію обміну оперативною інформацією в рамках кримінальних проваджень та створення можливостей для спільних заходів з розслідування злочинів та пошуку осіб, причетних до скоєння злочинів», — зазначили в прес-службі.

Вказується, що співробітництво може включати обмін спеціальними знаннями, загальними зведеннями, результатами стратегічного аналізу, інформацією щодо процедур кримінальних розслідувань, інформацією про методи запобігання злочинності, участь у навчальних заходах, а також надання консультацій та підтримки в окремих кримінальних розслідуваннях.

Угода була укладена 14 грудня 2016 року в місті Гаага (Нідерланди) та схвалена Верховною Радою України 12 липня цього року.

ВідеоЄС запускає антитерористичний центр