Повернення Саакашвілі: прикордонники не рекомендують їхати через пункт пропуску "Краковець"

Він планує перетнути український кордон саме у пункті пропуску "Краковець".

Державна прикордонна служба України рекомендує громадянам не їхати через пункт пропуску «Краковець» у Львівській області через можливі масові акції 9-12 вересня, бо лідер української партії «Рух нових сил» Міхеіл Саакашвілі раніше анонсував своє повернення до України у неділю, 10 вересня.

Він планує перетнути український кордон саме у пункті пропуску «Краковець».

«У зв’язку з можливим проведенням масових акцій біля пункту пропуску «Краковець» 9-12 вересня Державна прикордонна служба рекомендує вибрати інші маршрути руху для уникнення можливих незручностей», — йдеться в повідомленні відомства в соціальній мережі Facebook, яке було опубліковане у п’ятницю, 8 вересня.

Держприкордонслужба також закликала дотримуватись встановлених законодавством норм й правил, які діють у прикордонній смузі, тих осіб, які планують брати участь у масових акціях.

ВідеоСаакашвілі заявив, що має кілька легальних шляхів для перетнути кордону України

Напередодні, 7 вересня, кілька десятків народних депутатів Верховної Ради України від низки фракцій і груп звернулися до керівника Державної прикордонної служби України Петра Цигикала та голови Державної міграційної служби Максима Соколюка з вимогою прибути в пункт пропуску «Краковець» 10 вересня під час повернення Саакашвілі в Україну.

Вони повідомили, що мають намір приїхати у цей день на пункт пропуску аби проконтролювати дотримання законності під час цієї події. 

ВідеоДержавна прикордонна служба розповіла, як вчинять під час спроби Саакашвілі повернутися до України

Нагадаємо, українське громадянство Саакашвілі надав своїм указом президент України Петро Порошенко в кінці травня 2015 року. Напередодні отримання українського паспорта він був призначений головою Одеської облдержадміністрації. У грудні 2015 року його позбавили громадянства Грузії.

На посаді глави Одеської області Саакашвілі пропрацював півтора року, після чого оголосив про відставку, звинувачуючи президента у недотриманні обіцянок і просуванні на керівні посади в райадміністраціях «старих корупціонерів». Тоді ж колишній президент Грузії оголосив про створення власної політичної сили, з якою піде на вибори в український парламент. У Грузії політик звинувачується за чотирма кримінальними статтями. Йому загрожує до 11 років позбавлення волі. 

Позбавили громадянства Саакашвілі наприкінці липня, коли він був за межами України. Сам політик пообіцяв повернутися 10 вересня.