Позбавлений українського громадянства Саакашвілі прилетів до Польщі

Політик прибув на урочисті події до річниці Варшавського повстання.

Колишній президент Грузії Міхеіл Саакашвілі, якого нещодавно позбавили українського громадянства, прибув до Польщі на святкування 73-ї річниці Варшавського повстання.

Про це повідомляє польське видання Telewizja Republika, яке оприлюднило на своєму каналі у YouTube відео з його виступом.

Саакашвілі почав свій виступ польською мовою, а потім перейшов на англійську. Під час своєї промови політик торкнувся теми співпраці Грузії з Польщею, а також говорив про Україну.

Наразі невідомо, за яким документом політик прибув до країни. У прес-службі Саакашвілі поки не коментують його візит.

Нагадаємо, президент Петро Порошенко позбавив Саакашвілі громадянства України на підставі рекомендацій Комісії з питань громадянства при президентові України.

Сам Саакашвілі заявив, що його хочуть змусити отримати статус біженця, проте він збирається домагатися «законного права повернутися в Україну».

Українське громадянство Саакашвілі надав своїм указом президент України Петро Порошенко в кінці травня 2015 року. Напередодні отримання українського паспорта його було призначений головою Одеської облдержадміністрації. У грудні 2015 року його позбавили громадянства Грузії.

На посаді глави Одеської області Саакашвілі пропрацював півтора року, після чого оголосив про відставку, звинувачуючи президента у недотриманні обіцянок і просуванні на керівні посади в райадміністраціях «старих корупціонерів». Тоді ж колишній президент Грузії оголосив про створення власної політичної сили, з якою піде на вибори в український парламент.