Репресії та порушення прав: МЗС України обурене рішенням суду РФ щодо політв'язня Зейтуллаєва

Дипломати вимагають від російської сторони негайно припинити переслідування мирних громадян України. 

МЗС України висловлює рішучий протест у зв’язку з рішенням Верховного суду РФ від збільшити до 15 років термін ув’язнення громадянина України Руслана Зейтуллаєва, незаконно засудженого за сфабрикованими обвинуваченнями в організації терористичної організації та здійсненні терористичної діяльності на території тимчасово окупованої АР Крим.

Про це йдеться у коментарі відомства.

«Влаштоване російською стороною судилище над Русланом Зейтуллаєвим є яскравим прикладом застосування окупаційною владою репресій проти кримськотатарського народу та порушення основоположних прав людини і свобод». — йдеться у повідомленні.

МЗС України вимагає від російської сторони негайно припинити переслідування мирних громадян України, а також виконувати наказ Міжнародного суду ООН стосовно припинення протиправних дій щодо представників кримськотатарського народу.

ВідеоКримському татарину Зейтуллаєву російський суд оголосив новий жорсткіший вирок

«Закликаємо світове співтовариство засудити антигуманну і протиправну діяльність судових органів Російської Федерації та посилити політико-дипломатичний тиск на державу-агресора з метою звільнення всіх громадян України, які незаконно утримуються в Росії та на території тимчасово окупованої Автономної Республіки Крим», — резюмують українські дипломати.

Нагадаємо, російський суд змінив вирок кримському татарину Руслану Зейтуллаєву, обвинуваченого у тероризмі та заснуванні у Криму центру організації «Хізб ут-Тахрір», яку Москва називає терористичною. Раныше кримчанин отримав від російського суду 12 років колонії суворого режиму.